Do bojů o postupová nominační místa na mistrovství Čech, mistrovství České republiky, mistrovství ČR juniorů a dorostenců se zapojilo 26 závodníků včetně čtyř žen.

Soutěžilo se v tradičních disciplínách silového trojboje – dřepu, benčpresu a pozvedu. Domácí oddíl silového trojboje TJ Baník Sokolov, který soutěž pořádal ve spolupráci s TJ Spartak Chodov, poslal do soutěže čtyři své zástupce a ti se rozhodně v soutěži neztratili.

První ze sokolovských zástupců Marek Pačan nastoupil ve váhové kategorii do 75 kilogramů. Tento mladý vzpěrač (nepleťme si vzpírání a silový trojboj) si chtěl zkusit i tento další silový sport. Jeho premiéra se jistě vyvedla, a zavládla spokojenost. Mezi muži vybojoval výkonem 330 kg (dřep 120 kg – benč 50 kg – pozved 160 kg) hezkou čtvrtou příčku a mezi nadějnými dorostenci stanul na bronzovém stupni vítězů, což bylo perfektní finále jeho prvního startu. Věřme, že o Markovi ještě uslyšíme.

Druhým ze Sokolováků v soutěži byl ve váze do 82,5 kg Petr Hrubý starší, už coby masters, mezi mladšími muži vybojoval s přehledem zlato výkonem 570 kg (dřep 220 kg – benč 140 kg – pozved 210 kg). Určitě mu patří pochvala. Opět předvedl parádní výkon, přestože například u benčpresu nepoužil superdres jako již zmiňovaní mladší borci, kteří skončili daleko za ním, a to svědčí o znovu navrácené kvalitě jeho síly i techniky. Pokud se podaří sehnat prostředky, bude před námi důležitá účast na MČR masters, která bude nominací na ME a MS veteránů, konané tentokrát v České republice, v Plzni, což by byla jistě velká škoda toho nevyužít.

Třetí z borců oddílu silového trojboje TJ Baník Sokolov nastoupil ve váze do 90 kg. Úspěšný sokolovský vzpěrač Emil Balogh, který se neztratí ani v tomto silovém sportu, vybojoval svým výkonem 547,5 kg (dřep 220 kg – benč 127,5 kg – pozved 200 kg) stříbrnou příčku. Je zde nutné podotknout, že Emil jako téměř jediný závodník nepoužil žádný pomocný superdres. Přesto svým nasazením a vypětím všech sil skončil druhý.

I poslední sokolovský závodník v soutěži Karel Štork ve váze do 90 kilogramů zaútočil na medaile. Karel je věkem též ještě dorostenec a i on měl, stejně jako jeho oddílový kolega Marek Pačan, premiéru v této disciplíně. Mezi muži získal bronz, v kategorii dorostenců mu jeho výkon – 410 kg (dřep 145 kg - benč 90 kg - pozved 175 kg) stačil dokonce na stříbro. Pro začátek zavládla s jeho umístěním naprostá spokojenost. Až se mu podaří zvládnout náročnou techniku, určitě se výkon velkou rychlostí posune kupředu.

Je jen škoda, že domácí oddíl silového trojboje Baníku Sokolov tentokrát neměl v závodě i ženské zástupkyně, Petru a Vendulu Hrubých, které se ze zdravotních důvodů nemohly zúčastnit, věřme ale v jejich brzký návrat na závodní prkna.

Přesto mohla po skončení závodů vládnout spokojenost, nejenom se samotnými výkony, ale také s bezchybným zvládnutím akce.
„Velké poděkování patří hlavně městu Sokolov, Karlovarskému kraji, TJ Baník Sokolov a všem našim sponzorům, mezi něž patřily Sokolovská uhelná, Skupina ČEZ, Veolia, Sokolovské infocentrum, drogerie Teta Sokolov, doplňky výživy VitalMax, Slotgame, Porcelánka Loučky a KV Dvory a mnoho dalších, že tuto akci s nadšením podpořili a umožnili tím její uskutečnění,“ poděkoval závěrem Petr Hrubý ml. z pořádajícího oddílu silového trojboje TJ Baník Sokolov.