Již při nástupu borců bylo znát, že na řadu přichází nejočekávanější duel večera. Bouřlivá atmosféra poté co se na molu vedoucí k ringu objevil třicetiletý Chodovák z MMA Teamu Karlovy Vary zcela zastínila skandování „Russia, Russia“ převážně od VIP stolků. Diváci tentokrát ukázali kdo je v Karlových Varech stále doma.

A „Číňan“ se jim za jejich podporu odvděčil opravdu mistrovsky. Po úvodním „oťukávání“ zachytil boxerský výpad Karatsuova a tvrdý levý hák do otevřeného krytu zasáhl přesně bradu soupeře. Rus se bezmocně zkácel k zemi. Dobojováno. Těžký knockout. Dvojnásobný mistr Ruska v Combat Sambu ještě dlouhou chvíli nebyl zcela při vědomí. Ještě při Poborského omluvném gestu, kdy poklekl před již svým sedícím protivníkem, Ratmir Karatsu jen nepřítomně zíral před sebe.

Radost mohla propuknout na plno. Poborský na ramenou svého oddílového kolegy Kužely s českou vlajkou nad hlavou slavil s diváky vítězství. „Určitě jsem hodně spokojen. Divákům bych chtěl poděkovat za vynikající podporu stejně jako Tomášovi (Kuželovi – pozn. redakce), který mi dneska pomáhal jako trenér“ uvedl po duelu Poborský.

Domácímu rohu tak vyšla předem připravená taktika. „Věděli jsme, že musím co nejdéle vydržet v postoji a snažit se boxovat,“ potvrdil chodovský bijec.

Ruskému soupeři toho moc nedovolil. „Dostal jsem jeden low – kick a jednou mě soupeř trefil kolenem v klinči. Chtěl mě strhnout na zem, odhodil jsem si ho a povedlo se mi ho trefit přímo na jak se říká vypínač,“ přiblížil na závěr hrdina večera Jaroslav „Číňan“ Poborský rozhodující momenty v ringu.