Bohužel ani tentokrát to nevyšlo.
I když oba zápasy byly vzácně vyrovnané, přece jen si zkušenější hosté v drama-tických koncovkách uchovali chladnější hlavu a z Chodova si odvezli plný počet bodů.
Tyto dvě prohry už hráčkám BVC prakticky zavřely vrátka k postupu mezi osm nejlepších, a ve druhé části ligy budou muset bojovat o udržení. Semifinálová brána zůstává tak otevřena jen pro jejich přemožitelky, volejbalistky VSK Baník Sokolov.
BVC Chodov – Slavia VŠ Plzeň 0-3 (-22, -27, -20) a 1-3 (-20, 17, -23, -23).

V neděli se v Karlových Varech (1.třída) a v Habartově (2.třída) hrálo o další body v krajském přeboru starších žákyň. V pořadí na prvních třech místech se nic nezměnilo, i když ve vzájemných utkáních došlo k překvapením – BVC Chodov – Baník Sokolov A 2-1, Baník Sokolov C – BVC Chodov 2-0. Škoda, že ani tento nečekaný výsledek mladičké hráčky sokolovského „céčka“ v první třídě nezachránil.
Vítězem druhé třídy se stal a postup do třídy první si vybojoval domácí ŠVK Habartov, který v rozhodujícím utkání porazil „béčko“ sokolovského Baníku 2-1. Třetí skončil BVC Chodov B před MDDM Ostrov.

V neděli bylo v sokolovské sportovní hale ISŠTE odehráno 1. kolo krajského přeboru ve volejbalu starších žáků. Hned v úvodním utkání na sebe narazily dva nejúspěšnější kolektivy, které v dalším průběhu turnaje už nenašly přemožitele a v konečném pořadí obsadily dvě první místa – “áčko“ domácího VSK Baník Sokolov a Olympie Březová.
Ta je největším překvapením nového ročníku a před výkonem tohoto školního týmu, vedeného Mgr. J. Pokludovou, klobouk dolů.

Pořadatelem 2. kola, které se uskuteční v polovině listopadu, bude opět VSK ISŠTE Sokolov a mělo by pomoci zároveň i trenérům KCM při výběru hráčů pro tým, který bude reprezentovat náš kraj na Memoriálu R. Myslíka v lednu 2010 v Hradci Králové.