Vzhledem k tomu, že naše celky byly složeny z volejbalistů o rok, či dokonce o dva roky mladších, neodjížděly karlovarské reprezentace na toto prestižní klání s většími ambicemi. Družstvo hochů podle očekávání sice skončilo jako poslední, ale svým přístupem naznačilo, že by už příští ročník mohl přinést tolik očekávané zlepšení.

Zato děvčata po výhrách nad Zlínem, Hradcem Králové, Olomoucí a krajem Moravskoslezským obsadila výborné sedmé místo a zařadila se mezi největší turnajová překvapení. Navíc se neztratila ani v úvodních testech fyzické připravenosti, když ze 168 prověřovaných hráček se do TOP dvanáctky vešly T. Lukešová a V. Hrazdírová. Celkovým vítězem se stal výběr Prahy před Ústím nad Labem a krajem Jihočeským. U chlapců naopak dominovala Morava, vyhrálo Brno před Zlínem a reprezentací Prahy. Pokus uspořádat oba memoriály v jednom místě se organizačně příliš nevyvedl, a tak bylo doporučeno se vrátit opět k tradičnímu modelu.

V sobotu 16. ledna zahájí 1. liga kadetek svou nadstavbovou část. V hale Jiskra se představí Jiskra Jaroměř, která se v základní skupině dokázala úspěšně popasovat s favorizovanou královéhradeckou Slávií, a proto zřejmě nebude žádným „nazdárkem“. Přesto se očekává, že domácí Baník bude pokračovat v dobrých výkonech ze základní části, a měl by proto nastoupit v roli mírného favorita. Začátky utkání jsou stanoveny na 10 a 14 hodin.

V neděli bude potom v hale Jiskra pokračovat 1. třída krajského přeboru starších žákyň svým třetím kolem. Vedoucímu VSK Baník Sokolov A budou soupeři BVC Chodov a VK Karlovy Vary. Čtvrtým účastníkem je stále se lepšící sokolovské „céčko“, které určitě udělá vše pro to, aby se v elitní skupině tentokráte udrželo. Bude se hrát systémem každý s každým na dva vítězné sety, první utkání bude zahájeno v 9.00