Chebští volejbalisté museli za svými soupeři do Železného Brodu odcestovat už o den dříve, ale ani to jim v následných bojích příliš nepomohlo. V úvodním zápase sice zdolali plzeňského přeborníka – „béčko“ Slavie USK – 3-1, ale v dalších střetnutích už tahali za kratší konec, a novými účastníky druhé ligy se staly týmy Chabařovic a Kralup.

Daleko lépe si vedly ženy VK Karlovy Vary, které v Chomutově nenašly přemo-žitele a po výhrách nad Mnichovým Hradištěm 3-0, Rakovníkem 3-1 a domácím Verosem 3-1 si postup do 2.ligy zaslouženě vybojovaly. Tento bezesporný sportovní úspěch přináší kromě radosti i starosti. Tým bude rozhodně nutno kádrově posílit – a to především na postu trenéra, ale také finančně zajistit. Bylo by proto třeba, aby především karlovarští radní pootevřeli měšec a klubu, který bude mít v příští sezoně v republikových mistrovských soutěžích tři družstva, pomohli.

V sobotu a v neděli 24. – 25. dubna se v nové hale TJ Lokomotiva Plzeň, kde jsou čtyři hřiště!, uskutečnilo už předposlední, sedmé kolo Poháru nadějí. Vítězný celek VSK Baník Sokolov ztratil v průběhu turnaje jediný set s posílenými Teplicemi, které dokonce dokázaly porazit i zatím vedoucí Olymp Praha, a tak se o konečném pořadí a hlavně o celkovém prvenství bude rozhodovat až v posledním kole 8. – 9. května, jehož pořadatelem je Spartak Děčín.

Tak jako v předešlých ročnících, i tentokráte obdrží všichni účastníci diplomy a družstva podle závěrečného pořadí i poháry.
Jubilejní 10. ročník Poháru nadějí bude zahájen tradičně ve druhé půlce září v Sokolově.
Už ve čtvrtek 29. dubna odjíždějí žákyně BVC Chodov a VSK Baník Sokolov na severní Moravu, aby následující den v Novém Jičíně ve 12.30 hodin společným nástupem zahájily vrcholnou akci této věkové kategorie – Přebor České republiky.

Šestnáct družstev je rozděleno do čtyř základních skupin, první dvě postoupí do užšího osmičlenného finále. Chodovské volejbalistky se postupně utkají s pražskou ZŠ Mikulova,TU Liberec a Červeným Kostelcem. Soupeři Baníku budou týmy Havlíčkova Brodu, Benešova a Frýdku–Místku. Účast dvou našich regionálních zástup-ců v závěrečných bojích lze už nyní považovat za úspěch.