Přestože řada týmů v závěru minulé sezony anoncovala, že kvůli potížím s kádry se patrně už do nového ročníku nepřihlásí, opak je pravdou. A nakonec se budou hrát oba přebory s ještě větším počtem účastníků než v sezoně uplynulé.

Devět celků mužů bude mít opravdu nakvap. Protože je třeba dohrát podzimní část soutěže kvůli počasí nejpozději začátkem října, budou muset být pravidelné úterky rozšířeny o další vložené termíny. Doufejme, že předpokládané dobré podzimní počasí nezklame a že první část okresního přeboru bude dohrána bez komplikací. Favority a tím současně i horkými adepty na zisk titulu okresního přeborníka budou stejně jako v sezoně minulé Tatran Kraslice a Olympie Březová. Překvapit by mohl i Spartak Chodov, neznámou je nový tým ISŠTE Sokolov.

V prvním kole 31. srpna se střetnou SKP Sokolov s SK Oloví, PSK Cheb s Tatranem Kraslice, Baník Svatava s Olympií Březová a Spartak Chodov se sokolovskými veterány. O dva dny později v prvním vloženém mezikole přivítá IŠSTE Sokolov chebský PSK. Začátky všech zápasů byly stanoveny na 17. hodinu.

K nečekanému, ale o to více milému překvapení došlo v soutěži žen. Avizované ukončení činnosti „béčka“ kynšperského Slavoje nakonec ke snížení počtu startujících nevedlo. Po několikaleté odmlce se do mistrovských klání zno-vu zapojí ženy Horního Slavkova a dalšími novými účastníky okresního přeboru budou „C“ tým sokolovského Baníku a SKP Sokolov, který dobrovolně vystoupil z krajského přeboru a hodlá účinkovat už jen v rámci okresu. Jeho přihláškou byla částečně vyřešena i otázka, kdo že si bude činit čáku na zisk titulu okresního přeborníka. I přes úctu k ostatním účastníkům bude tento vyspělý a velezkušený tým hledat mezi dalšími startujícími jen těžko přiměřeného soupeře. Zato v boji o další medailová umístění bude živo a o zajímavá střetnutí nebude určitě nouze.

V prvním kole se utkají Baník Svatava s SKP Sokolov, Spartak Chodov B s „béčkem“ Sokolova a Horní Slavkov s Habartovem. Mladičké družstvo Baníku Sokolov C se představí ve své premiéře v Kynšperku. Také ženy začínají své zápasy v 17 hodin.
Řídící obou soutěží upozorňuje všechny startující týmy na povinnost zadat výs-ledky odehraných utkání ještě tentýž den do VISu, nebo je poslat mailem na adresu:
vkbaniksokolov@volny.cz.Zanedbání tohoto pokynu bude poprvé penalizováno, při opakování přestupku dojde ke kontumaci. (jik)