To bylo převážně zaměřeno na zlepšení fyzické kondice a té bude v nadcházející náročné sezoně více než zapotřebí. Následující týdny před zahájením mistrovských bojů přijde na pořad dne speciální technicko– taktická příprava. V té hrají prim a nezastupitelnou roli turnaje a přípravná utkání. K prvním z nich nastoupily žákyně a kadetky uplynulý týden v Tachově a Žatci.

I když každý zápas, tedy i střetnutí se slabším soupeřem, nějaké zkušenosti přináší, je třeba říci, že v tomto směru se letošní žatecký Pohár Severu, co se týče kvality účastníků, příliš nevyvedl. Sokolovské ligové kadetky nenašly mezi jeho startují-cími výkonnostně přiměřené soupeře, a tak jen střetnutí s účastníkem severočeského krajského přeboru žen, domácím VK, je přinutilo k plnému nasazení.

Výhodou však bylo, že prostor ke hře dostaly všechny hráčky a že si trenérka Marie Správková kromě poháru pro vítěze mohla odvézt i přehršel poznatků o aktuální formě svých svěřenkyň. Z nich se nejvíce dařilo Tereze Lukešové, která byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje.

Podstatně lépe se dařilo pořadatelům 8. ročníku Švestkového poháru v Tachově.
Tam se představilo 15 týmů ze čtyř krajů a zvláště kolektivy, které se probojovaly do finále A a B, se prezentovaly hrou republikové úrovně. Potěšitelné je, že mezi ně patřil i A tým VSK Baník Sokolov, který skončil při bodové vyrovnanosti horším poměrem setů na třetím místě za vítězným Olympem (prohrál 1:2 s plzeňským krajským výběrem a ten pro změnu podlehl stejným poměrem Baníku) a už zmíněnou reprezentací.

Ani utkání s pražským celkem neměla sokolovská děvčata rozehrána špatně – v prvním setu vedla už 21-16, ale pak několika zbytečnými chybami umožnila soupeři vrátit se do hry. Ztracená koncovka je znervóznila a ve druhém setu už na rozjetý Olymp neměla.

Mezi účastníky bylo i B družstvo Baníku. Tomu se v silné základní skupině příliš nevedlo a náladu si hráčky vylepšily až v závěru turnaje, kdy porazily jihočeský Třebín a „béčko“ Olympu Praha, a umístily se tak na 13. místě.
Další herní prověrkou pro obě kategorie budou 17. – 18. září turnaje v Rokycanech (kadetky) a Velká cena Plzně (žákyně). Pro posledně jmenované to bude generálka před následnou kvalifikací o zařazení do Českého poháru žákyň. (jik)