V bouřlivém prostředí chodovské 2. ZŠ vyrukovaly domácí na hosty se vším, co měly k dispozici, včetně „navrátilky“ z brněnského mládežnického centra Fojtové, a optimisticky naladěny očekávaly, že konečně vyhrají a stanou se tak lídry našeho regionu. Ale výsledky soupeřek v přípravných zápasech svědčily o tom, že to v žádném případě snadné mít nebudou. A volejbalistky Sokolova to také předvedenou hrou potvrdily.

Na hledání co nejúspěšnějšího složení základní sestavy potřebovala trenérka hostů čtyři sety, ale vykrystalizovaný základ s mladičkou nahrávačkou Šnicerovou v odvetě už domácím prakticky nic nedovolil a zvláště dva závěrečné sety odehrál na jedničku a z horké chodovské půdy si odvezl dvě velmi cenná vítězství. Domácí však především v prvním utkání rozhodně nezklamaly a je třeba sportovně přiznat, že měly i kopec smůly, když se jim v závěrečném, pátém setu zranily hned dvě klíčové hráčky.

Sokolovský tým však působil kompaktnějším dojmem, jeho hráčky se snažily o maximum, a zasluhují si proto všechny za přístup a odvedený výkon pochvalu. V příštích zápasech v sobotu 16. října nastoupí v Plzni proti jednomu z hlavních favoritů skupiny A Slavii VŠ 15. ZŠ, která zahájila letošní ligový ročník dvěma úspěchy v Liberci. BVC Chodov má nechtěné volno, protože jeho plánovaný soupeř Spartak Děčín se na poslední chvíli odhlásil ze soutěže.

V neděli 11. října se v Sokolově uskutečnila kvalifikace starších žákyň o zařazení do dvou skupin krajského přeboru. Podle očekávání se do první třídy kvalifikovala družstva VSK Baník Sokolov A, BVC Chodov a VK Karlovy Vary. Mírným překvapením byl i postup sokolovského béčka na úkor ŠVK Habartov. Ve druhé třídě budou s habartovskými děvčaty hrát Loko Cheb, Baník Sokolov C a čtvrtým účastníkem bude patrně další celek Karlových Varů. MDDM Ostrov se nezúčastnil, protože neměl v pořádku všechny potřebné herní náležitosti.