Na Vysočinu vyrazí shodou okolností všichni tři naši regionální zástupci, VK Karlovy Vary, BVC Chodov a VSK Baník Sokolov, se snahou co nejlépe uspět a vybojovat si účast v dalších dvou už celostátních kolech.

Téměř jistou účast mají zajištěnu chodovské a sokolovské volejbalistky, buď ve druhé, nebo třetí osmičce, karlovarské volejbalistky by posunulo dál jen umístění na prvním či druhém místě, a to i přes jejich stále se lepšící výkon zůstane bohužel jen asi těžko splnitelným přáním.
Naopak Chodov i Sokolov mají stále dost reálnou šanci vybojovat si druhou osmičku. Znamená to však jediné – Chodov by musel vyhrát, Sokolov při předpokládaném vítězství domácí Jiskry bude muset obsadit nejhůře místo třetí. Pokud Baník nastoupí kompletní, nemělo by být dosažení této mety pro sokolovská děvčata ničím nepřekonatelným.

Sokolovské kadetky využily víkendové přestávky v první lize a přijaly pozvání bavorského VG Sulzbach – Rosenberg ke startu na mezinárodním turnaji „Nicolaus – Turnier“, kde šestnáct týmů, z toho polovina ze zahraničí – z Itálie, Španělska, Maďarska, Rakouska a Polska – představuje pro družstvo Baníku, posílené o tři volejbalistky z Chodova, opravdu mimořádně těžkou prověrku jejich výkonnosti a bude určitě objektivním porovnáním herní úrovně naší a zahraniční dívčí odbíjené.
Věřme však, že se reprezentace našeho regionu zhostí se ctí a v silné konkurenci se neztratí.