Na sever Moravy, konkrétně do Bílovce, odjížděly žákyně VSK Baník Sokolov nejen v kompletní sestavě, ale i s pevným odhodláním v prvním finalovém kole Českého poháru prokázat, že slabší umístění v obou předkolech byla opravdu jen souběhem nešťastných koncovek a že oprávněně patří mezi nejlepší celky své věkové kategorie.

A to se stoprocentně podařilo. Tentokráte sokolovské volejbalistky neponechaly nic náhodě a ke všem střetnutím přistupovaly už od prvního hvízdnutí s plnou odpovědností, soustředěním i zdravým sebevědomím a svým soupeřkám v sedmi zápasech nedarovaly ani set. Po vítězstvích 2 – 0 nad Moravskou Třebovou, Frýdkem – Místkem, Havlíčkovým Brodem, Hradcem Králové, Chodovem, Uherským Hradištěm a Ostravou svou skupinu suverénně vyhrály a postoupily do druhé osmičky.

Velkou pochvalu zasluhují všechny hráčky, které vytvořily kompaktní kolektiv, opírající se nejen o účinné servisy, ale také o vynikající obranu v poli a úspěšný přechod z obrany do útoku. Zopakují-li stejný výkon i v kole posledním, mohly by pomyslet na obdobný úspěch i ve skupině B. Pořa- datelem závěrečné akce je opět sponzory i MěÚ výjimečně podporovaný ŠSK Bílovec.

Tuto sobotu 5. března přivítají v hale Jiskra sokolovské kadetky tým Technické univerzity Liberec, se kterým se v přímém souboji poperou o třetí příčku a tím i pomyslnou bednu. Diváci by si tuto předpokládanou atraktivní podívanou neměli nechat ujít už proto, že jiného opravdu zdatného rivala ve stávajícím soutěžním ročníku už v Sokolově neuvidí. BVC Chodov, který v minulém dvoukole tak překvapivě vyloupil Liberec, by si doma s pražskými Střešovicemi měl snadno poradit a dvěma výhrami si již v předstihu zajistit ligovou příslušnost i v sezoně 2011/12.⋌