S vědomím toho, že je třeba domácí hned v úvodu zneklidnit, vtrhly hráčky Baníku do zahajovacího střetnutí jako uragán a Plzeňačky se nestačily divit. Konečně průběžný stav 4–16 hovoří sám za sebe. I když ukolébaní hosté ve svém snažení viditelně polevili, dovedli oba dva první sety v pohodě do vítězných koncovek. Domácí sice ve třetím vyhraném setu zkusily zapnout naplno, což jim sokolovské hráčky umožnily zhoršeným příjmem, ale set čtvrtý byl už opět plně v jejich režii, když vynikající Klára Nejedlá je na jeho začátku dokonale nača-pala svými „plachťáky“ a ze stavu 1–10 se pak slávistky již nezmátořily.

Odveta přinesla od prvních míčů až do vypjatého pátého, zkráceného setu nelítostný boj. Řada velmi dobrých akcí na obou stranách sítě musela uspokojit i ty nejnáročnější diváky. O dramatické okamžiky i nečekané zvraty nebyla nouze a do poslední chvíle nebylo o vítězi jasno. Nakonec se štěstíčko usmálo na hráčky sokolovské, které si připsaly na své konto další dvě důležité výhry a upevnily si tak první místo v tabulce.

Pochvalu za předvedený výkon si zaslouží všechny, přesto je třeba se zmínit o výborných blocích Terezy Lukešové, která spolu s již zmíněnou Nejedlou byla hlavním strůjcem neočekávaného, ale o to víc příjemného dvojnásobného úspěchu.

Slavia VŠ Plzeň – Baník Sokolov 1-3 (-20, -20, 16, -13) a 2–3 (24, -19, 17, -17, -11).
Zadařilo se i BVC Chodov, který doma také bodoval, když si snadno dvakrát 3–0 poradil s hostujícími Střešovicemi.

Tabulka 1. ligy kadetek skupina A
1. Sokolov 660 18–4 12
2. VŠ Slavia 642 15–9 10
3. BVC Chodov 624  9–12 8
4. Střešovice 606  1–18 6

Tuto sobotu hostí v předehrávce 4. kola BVC Chodov plzeňskou Slavii a určitě se pokusí svou dosavadní ligovou bilanci co nejvíce vylepšit. Hraje se v městské hale se začátky v 10 a ve 14 hodin.