Při oficiálním zahájení si 13 mužských a 16 ženských párů spolu s fotbalovými juniory Spartaku Chodov před jejich utkáním připomnělo polskou tragédii dvěma minutami ticha.
Ve finále udělaly domácím barvám radost sestry Pecháčkovy a mužská nově vytvořená dvojice Lukáš Kodéry s Martinem Davidem, kteří skončili na 1. místě.

„Mile nás překvapil jeden z juniorských párů BVC Chodov, který skončil na celkovém 9. místě. Gabriela Gergelyová a Barbora Havelková vyhrály druhého osmičkového pavouka a hrály výborně. Vítězství Šárky Vodenkové a Štěpánky Gergelyová bylo plné útrap, holky se teprve hledají, nejde jim to. Musím vyzdvihnout výkon Vandy Vydrové, kdyby nebyla indisponována spoluhráčka Lenka Husáková, mohly skončit na lepším umístění,“ říká Jiří Tureček k výkonům svých svěřenkyň, které byly nasazeny v ženské kategorii.

Do nedělních bojů potom nastoupilo celkem dvacet mixových dvojic a kořist chodovského oddílu se díky páru Alena Pecháčková – Martin David rozrostla o další prvenství.
Poprvé mohli všichni plážoví volejbalisté/-tky využít nově otevřené kantýny, která bude k dispozici nejen v době turnajů, ale každý den od 17 hodin a podle počasí a zájmu