„Odjížděli jsme s odhodláním se poprat v našem historicky prvním působení v této soutěži o postup do její druhé části,“ komentoval cíle chodovských žákyň Jiří Tureček.

A nebylo to jednoduché, ve skupině se střetly s loňskou extratřídou: loňský přeborník a letos pátá v Českém poháru Lokomotiva Plzeň, Olymp Praha – loni 6. místo na republice, letos 2. místo v ČP, Olomouc – loni páté, letos 16. místo v ČP, Hlincovka Č.Budějovice loni 14. místo, dále Třebíč, Benešov a Ervěnice.

Psychicky nejtěžším byl poslední sobotní souboj a s ním i soupeř zvučného jména Olymp Praha. Výšková převaha soupeře na síti spolu s výborným blokem a náš ustrašený výkon v útoku byly příčinou naší prohry 0:2 (17:25, 15:25). Po večeři a koupání v bazénu odcházíme spát před posledním hracím dnem. Ve hře o čtyři postupová místa zůstal i BVC Chodov.

Rozhodujícím se ukázalo nedělní utkání s Hlincovkou. Děvčata čekalo nervy drásající utkání, které komentovala slovy: „První set sice prohráváme 18:25, nicméně druhý je již jiný. Bojujeme a pereme se o každý balon. 24:19! Jenže ouha, opět se potvrdilo, že dokud není poslední bod zapsán v zápise, nic není rozhodnuté. Soupeř riskuje podání a ani time–outy nepřeruší sérii, a Hlincovka srovnává na 24:24!! Skóre se přelévá na obě strany, a i když nakonec prohráváme 35:37!, nás to nemrzí.“

Díky výbornému výkonu postoupily žákyně BVC Chodov jako třetí ze skupiny mezi šestnáct nejlepších do republikového finále, které se uskuteční 30. dubna – 2.května v Novém Jičíně.