Kádr vedený novým a již nehrajícím hlavním trenérem Lukášem Šnoblem doznal velkých, nečekaných a zásadních změn – mimo zmiňovaného Lukáše Šnobla bude letos chybět David Zdeněk, který jako hrající trenér loňské sezóny přijal pracovní nabídku BK Lokomotivy Karlovy Vary do funkce asistenta trenéra u ligových žen, Jan Stariat junior odjel na roční stáž do USA, Jiří Stariat přestoupil do USK Praha, Petr Kratochvíl přestoupil do Sokola Pražského B, David Králík dostal stipendium na vysoké škole v Izraeli, Filip Halada dal přednost konkurenční Thermii Karlovy Vary, Jan Stariat senior ukončuje svou bohatou basketbalovou kariéru a v neposlední řadě letos chybí i Pavel Kovář, který se v srpnu velmi vážně zranil, a my mu tím přejeme co nejvíce štěstí při návratu do plnohodnotného života!

V sobotním utkání proti Strakonicím domácím nevyšel úvod a prakticky od začátku tahali za kratší konec. Sokolovští neustále dotahovali přibližně desetibodové manko, nedařilo se střelecky a prakticky nebylo v jejich silách dostat se více soupeři na dostřel. Poté se dostavil problém s fauly a domácí museli dohrávat v „malé“ sestavě, což se nakonec projevilo i na konečném skóre utkání. V tomto utkání se projevila nervozita z úvodního zápasu sezóny a v neposlední řadě určitě věkový průměr domácích hráčů.

BK Sokolov – SKB Strakonice 53:69 (12:21,15:18, 18:16, 8:14).
Sestava a body: Radek Ježek 14, Ondřej Štych 13, Milan Vážan 8, Jiří Gróf 6, Jaroslav Polák 4, Ivo Sochovský 3, Radovan Pták 2, Jakub Tvrz 2, Martin Svátek 1, Pavel Havlík, Milan Diviš, Jaroslav Smrčka.

Nedělní utkání nabídlo o mnoho hezčí a kvalitnější basketbal. Padalo více bodů – domácím se začalo dařit střelecky, ale bohužel to nestačilo na konečné vítězství. Celé utkání měli mírně bodově navrch hosté z Písku, ale Sokolovští bojovali o každý míč a byli hostům více než důstojným soupeřem. Domácí se na konci předposlední části utkání dostali poprvé do vedení a zdálo se, že vezmou vítězné otěže utkání do svých rukou. V poslední čtvrtině se domácí basketbalisté ale opět dostali do problému s fauly a hřiště museli postupně opustit oba pivoti (Vážan a Štych) a na hřišti se objevila znovu malá sestava. V koncovce pak měli hosté pevnější nervy a vítězství na sokolovské palubovce si již vzít nenechali. Jen pro zajímavost – domácí v tomto utkání neproměnili 18 trestných hodů!
BK Sokolov – Sokol Sršni Písek 83:89 (22:23, 21:23, 16:17, 24:26).
Sestava a body: Radek Ježek 24, Milan Vážan 19, Jiří Gróf 12, Ondřej Štych 8, Jaroslav Smrčka 7, Jaroslav Polák 5, Milan Diviš 4, Martin Svátek 4, Pavel Havlík, Jakub Tvrz, Ivo Sochovský.