Po dvou výhrách juniorů BKS byli mírnými favority i v tomto duelu, i když se měli utkat s naprosto neznámým soupeřem. Vstup do utkání to ale potvrdil, když domácí důsledně bránili a nepouštěli skoro hosty do střeleckých pozic.

Výsledek po první odehrané desetiminutovce tak nasvědčoval hladkému průběhu utkání. Opak byl ale pravdou.

Soupeř se začal pomalu zahřívat a hru s domácími vyrovnal. Sokolovští totiž uspokojeni průběhem první čtvrtiny začali vymýšlet nesmyslné herní kombinace, přihrávky apod.

K tomu se přidala velice vlažná a nedůsledná obrana s minimálním obranným doskokem.

To vše mělo za následek, že druhou čtvrtinu vyhráli domácí pouze o bod a třetí o dva body.

Poslední čtvrtinu dokonce s pouhými šesti protihráči prohráli o šest bodů. Nebýt tak dobrého vstupu do utkání, museli by Sokolovští pogratulovat soupeři k výhře.

To ale nebylo ani až tak zarážející, jako byl hrozný jejich předvedený výkon. Každý hráč si totiž chtěl vymýšlet a dokazovat basketbalové věci, které nemá zvládnuté a které by asi hezky vypadaly, ale bohužel se vždy nepovedly. Když totiž domácí junioři občas plnili pokyny svého trenéra, vedlo to k jednoduchému koši.

Jenže oni většinou tyto pokyny neplnili, a proto jejich výkon vypadal tak, jak vypadal. Tentokráte to na výhru stačilo, ale příště tento výkon k výhře určitě nepovede.

Sokolovští junioři by tak po tomto bídném výkonu měli opět začít trénovat v zápasovém tempu a začít hrát rychlý, kolektivní basketbal, na který jsou od nich všichni zvyklí…

U 19 – Nadregionální liga, skupina A

BK Sokolov – BK Lions Jindřichův Hradec 83:69 (24:7, 43:25, 62:42)

Sokolov: Lukáš Gregor 32, Tomáš Vácha 13, Jan Čermák 11, Roman Kinka 6, Jakub Tvarůžek 5, Jan Pacelt 4, David Řánek 3, Karel Machala 2, Ondřej Honomichl 2, Jakub Krpenský 2, David Řánek 2, David Navrátil.

Ilustrační foto.
Muži BK Sokolov na úvod vyhráli v Plzni