Utkání se kvůli vytíženosti sportovní haly ISŠTE muselo hrát v tělocvičně ZŠ Švabinského, kde junioři BKS vůbec netrénují, a tak pro Sokolovské odpadla plnohodnotná výhoda domácího prostředí.

„Vědomi si síly soupeře, jsme vstoupili do utkání bojácně a ihned od úvodních minut jsme museli dotahovat mírný náskok Středočechů,“ přiblížil sokolovský kouč Lukáš Šnobl.

Po oddechovém čase domácího družstva jeho svěřenci zpřesnili obranu a po několika následných rychlých protiútocích otočili vedení na svou stranu. To ale bylo bohužel poslední vedení v celém zápase. Hosté se totiž snadno prosazovali pod košem domácích, a i když nedali koš na první pokus, proměnili ho na několikátý další. „Obranný doskok tak byl alfou a omegou celého utkání. V poločase již měli hosté ze Slaného pohodlný dvacetibodový náskok,“ poukázal kouč BK Sokolov.

Ve třetí čtvrtině ovšem využili domácí dobře hrané zónové obrany s následným kvalitním doskokem, což zatavilo doposavad úspěšnou produktivitu hostí. Sokolovští junioři navíc začali agresivně chodit do koše a vysloužili si tím několik cenných košů s faulem. To mělo za následek snížení skóre na pouhých deset bodů.

Trenéři Slaného si museli vybrat oddechový čas a vše vypadalo, že se domácí nadechují k velikému obratu. „Bohužel se tak nestalo, když Středočeši proměnili několik následných důležitých střel a opět si v poslední části hry vytvořili potřebný odstup. K tomu se navíc vyfauloval náš jediný klasický pivot Jan Růžička, což byla citelná ztráta pod oběma koši,“ doplnil Šnobl.

V posledních pěti minutách se utkání již jen dohrávalo, když domácím chyběly jak fyzické síly, tak patřičný elán do dalšího případného obratu.

Domácí trenér Šnobl tak na palubovku poslal hráče druhého sledu, čehož hosté využili k ještě vyššímu rozdílu ve skóre, které však už nic neřešilo. „V utkání zaslouženě vyhráli junioři Slaného, přesto kdybychom zlepšili obranný doskok a proměňování jasných střeleckých příležitostí včetně trestných hodů, tak jsme mohli pomýšlet na vítězství,“ je přesvědčen kouč BK.

Takto se hosté ze Slaného stali předčasně vítězi nadregionální soutěže a sokolovským juniorům nezbude nic jiného než se v přímém souboji porvat s Varnsdorfem o druhé místo. „Úkol to ale nebude jednoduchý, protože budeme muset zvítězit vysokým, šestatřicetibodovým rozdílem,“ připomíná na závěr Lukáš Šnobl.

Nadregionální soutěž U19

BK Sokolov – ŠSK Slaný 54:79 (16:22, 23:43, 45:56)

Sokolov: Jan Žalman 18, Jan Růžička 15, Vladimír Beránek 8, Jan Volf 6, Patrik Bolvari 4, Lukáš Brus 2, Matěj Štefka 1, David Sýkora, Michal Zubanič, Ondřej Sládek, Daniel Kubín, Bohumil Kuzebauch.