Tentokrát čeká účastníky jedna výrazná novinka. Jednotlivé kategorie nebudou startovat postupně, ale hromadným startem ve 13 hodin. „Bude to maso,“ říká jeden z organizátorů a hlavní moderátor závodů Jiří Dvořák.

Závodníky čeká znovu na úvod 750 metrů plavecké části ve vodní nádrži Michal kolem tří vytyčených bójek. Po plavání nasednou triatlonisté na kola a vydají se přes Dolní Rychnov a Citice na obrátku do Bukovan a zpět do areálu vodní nádrže, kde je po 20 kilometrech v sedlech kol čeká závěrečných 5 kilometrů běžecké části závodu okolo vodní plochy.

Přihlášku si zájemci o start mohou podat na internetové adrese www.sportis.cz nebo v místě závodu. „Zde je však omezená účast,“ varují pořadatelé.
Startovné činí 300 Kč pro ty, kteří se přihlásí předem, Na místě potom 350 Kč. Každý účastník znovu obdrží tradičně tričko na památku.

Prezence závodníků bude probíhat od 9.30 do 11.30 hodin, od 11 do 12 hodin se bude ukládat materiál do depa. Mezi 12.00 a 12.50 hod. je na programu předstartovní prezence. Hodinu po poledni se potom ozve startovní výstřel a závodníci se vřítí do vody k první části klání.
V závodu Českého poháru se bude zápolit o 10 tisíc korun v kategorii mužů a 5 tisíc v kategorii žen. Na vítěze v kategorii příchozích bude čekat prémie 1000 Kč v kategorii mužů, respektive 500 Kč pro nejlepší příchozí ženu.

Pořadatelé upozorňují hlavně účastníky v kategorii Open, že všichni startují na vlastní nebezpečí. Pro cyklistickou část je předepsána kompaktní cyklistická přilba. Závodníci jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu, pokyny pořadatelů a policie. Závody se uskuteční za každého počasí, na startu by se měl také objevit mimo jiné sportovní komentátor ČT Stanislav Bartůšek.