Sokolovské hráčky šly po dvou cenných výhrách v Praze do tohoto duelu přece jen v lepším psychickém rozpoložení. Naproti tomu bylo zřejmé, že dvojnásobný nezdar chodovských volejbalistek v úvodním kole v Plzni na nich zanechal stopy v podobě zvýšené nervozity a slabšího sebevědomí. I tak však nebylo o vítězi prvního utkání dlouho jasno.

Bezpočet vlastních nevynucených chyb se sériově kupil hned na jedné, hned na druhé straně sítě a jen díky šťastnějším koncovkám šly domácí hráčky do vedení 2 – 0. Ve třetím setu se oba soupeři až do stavu 13 –13 poctivě ve vedení střídali, pak ale po několika extrémně tvrdých podáních přišla šňůra katastrofálních sokolovských příjmů, a rázem to bylo o něčem jiném. Set získali hosté a zdálo se, že by mohlo dojít ve vývoji zápasu ke zvratu.
Až do poloviny setu následujícího se nikomu nepodařilo bodově odskočit. Pak přišly na servis Jeníková se Svotkovou a řadou výborných míčů definitivně odpor hostů zlomily.

Sokolovský kolektiv se mohl spolehnout především na velmi dobré bloky (zvláště dvojice Lukešová a Nejedlá), které často přiváděly soupeřovy útočnice do úzkých, o čemž svědčí i nevídaných devět přímých bodů. Tým BVC se obzvláště v prvním setu opíral o téměř bezchybný servis a velice slušný příjem, v ostatních herních činnostech však zůstal za očekáváním. Ale ani domácí se příliš nepředvedly a na svůj pražský výkon mohly pouze vzpomínat.

Odvetu začaly sokolovské kadetky grandiózně, když na podání „řádila“ Boudová až do neuvěřitelných 10 – 0. Během několika dalších výměn však domácí takřka o celý obrovský náskok vlastními chybami přišly, ale v koncovce se opět předvedla Klára Nejedlá (která slavila zrovna patnáctiny) a skvělými plachtícími servisy odmítla rýsující se komplikace. Po vyhraném druhém, vyrovnanějším setu se hráčky Baníku zklidnily a i druhý zápas dovedly k vytouženému cíli – dalšímu plnému zisku bodů.

VSK Baník Sokolov – BVC Chodov 3 – 1 (23, 22, –15, 11) a 3 – 0 (14, 22, 18).

Tabulka A skupiny 1.ligy kadetek:
1. Sokolov 440 12–1  8
2. Plzeň 440 12–3  8
3. Chodov 404  3–12 4
4. Střešovice 404  1–12 4

V příštím kole zajíždějí chodovské kadetky do Prahy, kde by v zápasech proti domácímu Tatranu měly získat první ligové body, v Plzni se pak domácí patnáctá ZŠ popere v přímém duelu o první příčku se sokolovským Baníkem.

V neděli byl v Sokolově rozehrán i krajský přebor kadetek. Po prvním kole vede Baník Sokolov B před VK Karlovy Vary A a B. V sobotu 17. října bude zahájen krajský přebor žen. V hale Jiskra nastoupí volejbalistky domácího Baníku proti TJ Ostrov a o vítězství Sokolova, který patří mezi spolufavority na získání titulu krajského přeborníka, by nemělo být pochyb. V dalších utkáních přivítá SKP Sokolov Spartak Chodov a obhájce loňského prvenství VK Karlovy Vary zajíždí do Aše. Začátky všech zápasů jsou stanoveny na 10 a 14 hodin.