Divizní fotbalisté Spartaku Chodov přehráli vysokým dvojciferným výsledkem 10:3 nově se tvořící divizní dorost Buldoků K. Vary, které do nové sezóny povede šéftrenér mládeže Tomáš Matějček.

Konečné skóre připomíná spíše výsledek z hokeje z pradávných časů, ale diviznímu nováčkovi Chodovu tenhle přípravný zápas neuvěřitelně střelecky vyšel.
Spartaku vyšel především úvod utkání a ve 38. minutě se ukazatel skóre posunul už na děsivých 7:0. Poté se hra vítězů poněkud zklidnila. Více se osmělil a hlavně zlepšil také jejich snaživý, ale věkově mladý soupeř, který také třikrát skóroval.

„V dalším přípravném střetnutí jsme prostřídali osmnáct hráčů. Bylo to typické utkání s mladým, nově se formujícím, nezkušeným dorosteneckým celkem, který potřebuje svůj čas, aby se sehrál a herně zlepšil. Lepší chvíle těchto mladých hráčů ale určitě brzy přijdou, a to už brzy v jejich začínající divizní soutěži,“ ocenil snahu karlovarských dorostenců chodovský trenér Jiří Vican, který vysokému vítězství svého týmu nepřikládá příliš velký význam.
„V tomto utkání jsme si vyzkoušeli spíše ofenzivní činnost než tu obrannou, kterou si určitě prověříme více v našem úterním utkání s béčkem Viktorie Plzeň (ČFL), které pro nezbytné úpravy našeho stadionu sehrajeme s výkopem od 17.30 rovněž na tomto hřišti v Karlových Varech-Doubí,“ poukázal Vican na důležitou změnu místa utkání.

Původně se měl duel s Plzní hrát už v Chodově, ale nutné, pro divizní soutěž naprosto nezbytné úpravy na stadionu Spartaku to zatím neumožňují.
„Čekají nás ještě dva přípravné zápasy, toto úterý se zmíněnou Plzní v Doubí a o tomto víkendu ve Františkových Lázních. V týdnu před naší divizní premiérou v Toužimi (bude se hrát v neděli 10. srpna od 17 h) si už nic víc než pravidelné tréninky na vyladění formy neplánujeme,“ dodává Vican k závěru přípravného období divizního Spartaku Chodov.

Třemi góly vítězů se blýskl Tomáš Správka, dvakrát se trefili Šellong a Kaňok. Po jedné brance přidali Šustr, Diviš a Nerad, oba posledně jmenovaní jsou ještě nedávní dorostenci Buldoků, nyní v dresu Chodova.

(mi)