Profesionální trenér Olympijského střediska vzpírání v německém Chemnitz se po dvou letech tvrdého tréninku pod vedením Petra Weinlicha z Karlových Varů rozhodl prodat to úsilí a dřinu v letošní podzimní sezóně 2015.

„Prvním závodem 18. října, jakožto kontrolním startem, jsem si vyjel na mezinárodní závod ´International Deutsche Meisterschaft´ asociace WABBA v německém Alzey. Hned v tomto závodě jsem zvítězil ve dvou kategoriích, a to v kategorii Athletik II a v kategorii kulturistiky Body Small do 168 cm," říká Petr Hrubý.

Příprava ale směřovala k listopadové sérii závodů asociace NAC. Prvním takovýmto závodem byl mezinárodní závod v Berlíně 7. listopadu ´Internationale Ostdeutschemeisterschaft´, kde Petr Hrubý kategorii Athletik II taktéž vyhrál a tím se nominoval na mezinárodní mistrovství Německa ´Internationale DM´ v Magdeburgu, konané dva týdny poté, tedy 21. listopadu.

„Na tento závod jsme se s Petrem Weinlichem připravovali jako na vrchol, protože to byl nominační start na nejvyšší soutěž Mr. Universe (mistrovství světa). Takže jsme podle plánu připravili mé tělo do nejlepší formy sezóny a mezinárodní mistrovství Německa jsem díky tomu celkem s přehledem vyhrál a zajistil si tím nominaci na Mr. Universe," přibližuje sokolovský kulturista.

Mr. Universe se konal poslední listopadový víkend v severoněmeckém Hamburgu. „Zúčastnit se Mr.Universe byl můj dávný dětský sen, díky obrázkům Arnolda Schwarzeneggera někdy v 80. letech," přiznává s úsměvem Hrubý.

Na Mr.Universe tak vyrazil se svojí manželkou Petrou a kamarádem občasným tréninkovým sparingpartnerem a několikanásobným mistrem světa Dietmarem Hauboldem z německého Chemnitz.

V pátek byla v místě konání prezentace závodníků do 20 hodin. „Po dlouhé, stresující cestě, kdy jsme stáli dvě hodiny v zácpě, jsme v 19 hodin dorazili včas na prezentaci. Tam jsem ale zjistil, že je už i vážení, s čím jsem nepočítal a směroval to až na sobotu. Nevěděl jsem, jestli budu už v pátek mít dostatečně nízkou váhu, ale protože jsme s Petrem chtěli být ještě ostřejší, vyrýsovanější, tak jsem měl váhu i o den dřív dobrou, tedy pomyslně až do té doby, než došlo na měření výšky postavy, tam mi totiž naměřili skoro o dva centimetry méně a bylo to ztracené, protože bych musel tím pádem vážit o další dvě a půl kila méně, pokud bych chtěl startovat v mé kategorii Athletik II," popisuje bývalý vzpěrač a silák z trojboje perné chvilky.

Vyvstala tak otázka, co teď? „Ani do druhého dne bych to nezvládl shodit, protože jsem byl už vysušený jako troud. Samozřejmě jsem ale za každou cenu chtěl stát na pódiu Mr. Universe a závodit, musel jsem tedy přejít do jiné kategorie, a to do kategorie kulturistiky. Tak trochu zklamán jsem se přihlásil v kategorii Body IV do 166 cm, což pro mě s mou atletickou kategorií nebylo moc povzbuzující," pokračuje Petr Hrubý.

Závod začal v sobotu v 9 hodin focením německého reprezentačního týmu NAC, za který Petr Hrubý závodí. Od 9:30 se potom rozjel až do půlnoci trvající, velice dlouhý a náročný den. Všechny kategorie byly obsazeny 20 30 závodníky.

„Když konečně svolávali mou kategorii do zákulisí, kde jsem poprvé poznal své ´soupeře´, zůstal jsem chvíli stát a s pootevřenými ústy pozoroval a obdivoval ty obrovské kulturistické postavy, se kterými jsem se nemohl v žádném případě rovnat," byl přesvědčen borec ze západu Čech.

Ale i tak se s nimi pustil do boje a sázel na svou vyrýsovanost, symetrii. Prodával prostě vše, jak se dalo. A šlo to. Po prvním a druhém porovnávání od přítomných sklidil spoustu pochval a údivu právě díky skvělé symetrii a vyrýsovanosti. „Tak jsem si začal pohrávat s myšlenkou probojovat se do dalšího kola, tedy do finálové šestky. S tímto cílem jsem vlastně na Mr. Universe jel v kategorii Athletik II se dostat alespoň do top finále, dostat se do něj i v neplánované kategorii Body IV by byl přece ještě větší úspěch," dodává Hrubý.

No a výsledek? Po dlouhé 5hodinové pauze stál Petr Hrubý opět na pódiu, kde se vyvolávala čísla postupující do finále. „Zaznělo též číslo 282 mé číslo, bylo to skvělé," vrací se k radostným pocitům zástupce Sokolovska na Mr. Universe.

Následovalo hned vystoupení s volnou sestavou na hudbu, poté porovnávání a hned vyhodnocení. Cíl být ve finále byl splněn, takže Petr Hrubý nemohl již být horší než šestý, a tak mohl být spokojen. Jenže jeho jméno při vyhlašování od šestého místa nahoru překvapivě v úvodu nezaznělo, ozvalo se až na druhý pokus. „Nakonec si z Mr. Universe 2015 v Hamburgu přivážím skvělé 5. místo. S tímto výsledkem jsem velice spokojený. Jediné, co mě trochu trápí, je, že jsem nezávodil v mé kategorii Athletik II. Kdo ví, jak jsem mohl dopadnout tam, ačkoliv jsem mohl být i horší. Můj kamarád Dietmar toto Mr. Universe v kategorii Athletik opět vyhrál, takže jsme alespoň část cesty domů s sebou tu vítěznou sošku mistra světa vezli," směje se Hrubý.

Ten si na závěr nechal slova pro své podpůrce. „Rád bych poděkoval za spolupráci v celé dlouhé přípravě Petru Weinlichovi z Karlových Varů, který mě celé dva roky pečlivě připravoval. Bez této pomoci bych v žádném případě těchto úspěchů nedosáhl. Své ženě Petře za trpělivost v přípravě, hlavně v tom konci už to neměla se mnou zrovna jednoduché, i za odvoz na všechny závody daleko od domova, za vedení na závodech a celkovou podporu tam, v neposlední řadě důležitou přípravu pokožky a perfektní nanášení a tónování soutěžní barvy. Majitelům Fitness Parkhotel Sokolov Václavu Kubíkovi a jeho přítelkyni Veronice za stoprocentní tréninkové podmínky. Tadeáši Surovému, majiteli čerpacích stanic na Kraslicku, který mi tyto cesty na mezinárodní mistrovské soutěže těmito pohonnými hmotami odfinancoval. Rád bych poděkoval ještě Petru Stiborkovi, který mi v celé půlroční přípravě velice kvalitně pomáhal, a také všem ostatním i celé rodině za podporu a víru ve mě. Moc děkuji," uzavřel Petr Hrubý ohlédnutí za svým úspěšným vystoupením na Mr. Universe.