Dalo by se říct, o to kvalitnější. Ze čtyř zástupců Baníku, kteří šli v Českých Budějovicích do ringu, hned tři brali medaili.

„Ostrouhala“ pouze Marie Tereza Juhaňáková, byť právě u ní se předpokládal velký útok na zlato. „Je to škoda, ale tak už to na mistrovství chodí, nepovedl se jí hned první zápas ve vylučovacích bojích, a na turnaji tak skončila,“ říká sokolovský kouč.

Juhaňákové zaváhání ale tvrdě napravily její oddílové kolegyně. Nikol Roubalová narazila v semifinále na Galekovou z Prahy. „Měla s ní vyrovnanou bilanci, jednu výhru a jednu prohru, byli jsme zvědavi, jak to dopadne tentokrát,“ přibližuje Malý. Jeho svěřenkyně ale předvedla bojovný výkon a mohla se radovat z vítězství na body a postupu do finále. Tam sice po houževnatém výkonu prohrála, ale celkové druhé místo z republiky je pro mladou boxerku Baníku Sokolov pěkným úspěchem.

Fotbalisté Baníku Sokolov přivezli ze Znojma tři body.
První jarní výhru Baníku zařídil Vávra

Stříbro si mohla na krk pověsit i Barbora Chvojková. Ta šla díky „freilosu“ rovnou do boje o zlato. „Se stejnou protivnicí před měsícem jasně prohrála, museli jsme ji proto pořádně nabudit, aby věřila, že se to nemusí opakovat,“ poukazuje sokolovský trenér. Povedlo se. Chvojková sice znovu podlehla, ale teď jen velmi těsně 2:3 na body, přičemž někteří trenéři z ostatních klubů v hale se shodli, že měla být vyhlášena za vítězku právě ona.

Trochu smůly si na jihu Čech vybral Dominik Mezei. V prvním utkání, pravé boxerské bitvě s plno tvrdými údery, vybodoval svého soupeře 4:1. V semifinále mu ale los postavil do cesty hlavního favorita této kategorie, českého reprezentanta Erika Suchého. „Nedal mu to zadarmo, ale jeho soupeř využil svoji zkušenost,“ líčí Malý. Mezei tak prohrál na body a v konečném účtování skončil třetí.

„Spokojenost,“ shrnul vystoupení sokolovské výpravy trenér Baníku Jan Malý. Aby ne. Do hornického města se boxeři vrátili se dvěma stříbrnými a jedním bronzem.

V dalším programu čeká Sokolováky oblastní kolo, potom již turnaje v Saalfeldu a Plzni. Roman Malý a David Berka navíc zamíří na mistrovství České republiky školní mládeže.

KOMINÍK Michal Staněk kontroluje pomocí speciálního zrcátka spalinovou cestu u komínu.
Topná sezóna byla dlouhá, hasiči likvidovali desítky požárů komínů