V závěru minulého týdne se na střelnici v Plzni uskutečnil mezinárodní závod Grand Prix Plzeň za účasti reprezentačních borců téměř z celé Evropy.
Janě Lorencové ze sokolovského střeleckého klubu se povedl výborný úspěch a na závodech si vytvořila další osobní rekord, když se jí v pátečním závodě poprvé povedlo v hlavním závodě překonat hranici 380 bodů a zvítězila nástřelem 381 bodů.
Své umístění potvrdila také ve finálovém závodě, ve kterém nastřílela také nejvíc 101,3 bodu a celkovým výsledkem 482,3 bodu si zajistila krásné první místo.
V sobotním závodě se umístila nástřelem 466,7 bodu po napínavém finálovém závodě na taktéž solidní čtvrté příčce.
Soutěže se zúčastnil také sokolovský junior Jan Klepáček, a to v disciplíně vzduchové pistole. V pátek obsadil třinácté místo se ziskem 562 bodů a v sobotu se umístil na 27. místě s 546 body.
Juniorka Jana Lorencová si tímto výborným výsledkem v nominačním závodě Českého střeleckého svazu zajistila účast na mezinárodních závodech v německém Mnichově, které se konají ve čtvrtek 24. ledna, ale hlavně účast na mistrovství Evropy ve vzduchových zbraních, které se uskuteční na přelomu měsíce února a března ve Švýcarsku.