O uplynulém víkendu se v sobotu konalo ve slovenské Nitře Otevřené mistrovství Slovenské republiky ve vzduchových zbraních. V neděli na téže střelnici další mezinárodní závod, kterých se zúčastnila juniorská reprezentace České republiky.
Členka sokolovského střeleckého oddílu Jana Lorencová, studentka Prvního českého gymnázia v Karlových Varech, se zúčastnila těchto závodů, které předcházejí blížícímu mistrovství Evropy, s výborným umístěním. V obou závodech zaslouženě vyhrála a obsadila 1. místo, když v sobotu zvítězila nástřelem 370 + 95,5 bodu. V neděli zlepšila hlavní závod, když nastřílela 378 bodu, do finále šla z druhého místa. Finálový závod zvládla na výbornou, nastřílela 98,2 bodu a dostala se tak na vítězné 1. místo.
Současně střelecký klub Sportovního klubu policie Sokolov pořádal v kulturním domě v Lomnici za podpory městských institucí tradiční soutěž Hornický kahan ve vzduchové pušce a pistoli v kategoriích dospělých a mládeže.
V sobotu střílela mládež vzduchovou pušku vleže 30 ran. Domácí soutěžící si vedli výborně, 1. místo v kategorii do 14 let obsadil Filip Nejedlý nástřelem 295 bodů, na 2. místě byla Kristýna Krčková nástřelem 292 bodu, 3. místo patří Rolandu Schmidovi s nástřelem 290 bodu. V kategorii do 12 let vyhrál lepšící se Josef Bekr nástřelem 294 bodu.
V neděli měřili své síly dospělí a dorost ve stojačkových disciplínách.
Kategorii vzd. pistole muži vyhrál Jürgen Hecht z Waldsassenu nástřelem 376 bodu, druhý se stejným nástřelem byl Petr Klein z Karlových Varů, 3. místo obsadil Petr Vocelka nástřelem 364 bodu z Plané u Mariánských Lázní.
V seniorech suveréně vyhrál Vladimír Hyka nástřelem 379 bodu a stal se tak zároveň absolutním vítězem soutěže ve vzduchové pistoli. Druhý byl Vladimír Získal z PSK Cheb s 363 body, 3. místo patří Pavlovi Hrůšovi z Plané u Mar. Lázní.
V kategorii žen, juniorek a dorostu vyhrála Eva Polívková nástřelem 366 bodu, 2. místo obsadil dorostenec Filip Rejdovjan z PSK Cheb ziskem 342 bodu a 3. místo obsadila začínající Kristýna Krčková nástřelem 309 bodu.
Ve vzduchové pušce v mužích vyhrál Andreas Prüfer z Waldsassenu nástřelem 369 bodu, ženskou a dorostovou kategorii obsadili domácí soutěžící.
Absolutní vítězkou a 1. místo si vystřílela svým novým osobním rekordem Lucie Jägerová s 375 body, těsně na 2. místě byl Jan Kübelbeck s 374 body a 3. místo Eva Skořepová s 357 body.
Na soutěži bylo dosaženo celkově velmi dobrých výsledků. Závod se uskutečnil za finanční podpory Městského úřadu Sokolov a vstřícnosti města Lomnice.