Osmý ročník běžeckého unikátního závodu maxištafety, kterou pořádá ŠAK Chodov za podpory grantu Města Chodov, je již minulostí. V letošním roce prošla poprvé v historii velkou změnou, neboť se na oválu chodovského stadionu sešly hned tři štafety. Domácí chodovská, dále štafeta tvořená borci z Triatletu Karlovy Vary, kteří se netajili touhou zaběhnout nový rekord, a Ultrasportu Sokolov, kde především Dáša Hůrková chtěla potrénovat na blížící se závod ve dvanáctihodinovce.

Celkem se do závodu zapojilo 71 chodovských atletů, 34 triatletů a 6 ultrasporťáků.
A kdo kolik naběhal?

Vítěznou štafetou se stala štafeta atletů z Triatletu Karlovy Vary, vedená jejím předsedou Oldou Dvořákem. Na 333.33metrovém oválu chodovského stadionku nakroužili 1 162 kol, která znamenala celkem 387 329 metrů, a překonali tak stávající rekord o 2 kilometry.
Příchozí z Chodova v chodovské štafetě naběhali dohromady 328 330 m.
Borci z Ultrasportu Sokolov odkroužili v šesti lidech 245 331 metrů.

Celkem tak bylo odběháno na chodovském stadionu neuvěřitelných téměř 961 km. Nejmladším účastníkem byl Lukáš Kopecký nejmladší, který absolvoval kolo v náručí rodičů Ivči a Lukáše Kopeckých, neboť jeho ročník narození je 2008.
Nejmladším běžícím závodníkem byl Vojta Jeřábek (ročník narození 2006). Nejstarším běžcem byl Josef Kopecký (ročník narození 1930).
Nejvíce kol a kilometrů naběhala Dagmar Hůrková z Ultrasportu Sokolov, odkroužila během 24 hodin 88 km 665 m a 78 cm.

Mezi muži nejvíce kol zvládl Jiří Hůrka z Ultrasportu Sokolov, který naběhal 150 kol, což je zhruba 50 km. Nejvíce kilometrů mezi juniory do 18 let nakroužil Martin Bryndač ze ZŠ Komenského v Chodově, který absolvoval celkem 64 kol (21 333 m), za ním v závěsu skončili jeho spolužáci Martin Nevečeřal s 58 koly a Jiří Drexler, který naběhal na okruhu více než 50 kol .

Mezi dívkami byla nejvytrvalejší Míša Švejdarová z Triatletu Karlovy Vary s 38 koly.
Nejrychlejším běžcem byl František Němec, který v barvách chodovské štafety odkroužil tři nejrychlejší kola v součtu 2:20 min. (46 s, 47 s, 47 s).