Šampionát v Loketských serpentinách otevře v sobotu v 8:30 volný trénink evropské třídy EMX 85. V tento den se pojedou hlavně tréninky a kvalifikace. Samotná Velká cena České republiky je na programu v neděli, kdy se jedou oba závody MX2 a MXGP. Diváci na trati nad historickým městečkem uvidí také závody mistrovství světa žen a chybět nebudou nadějní jezdci v evropských třídách EMX 65 a 85.

„Vše je připraveno,“ hlásí pořadatelé, kteří očekávají znovu na 25 000 motokrosových příznivců od nás i ze zahraničí. V Lokti se představí opět vedoucí muž seriálu MXGP, Slovinec Tim Gajser, otazník visí nad loňským vítězem, Holanďanem Herlingsem, který laboruje se zraněním, s jistotou bude ze stejného důvodu chybět Ital Cairoli.

Fanoušci se ale mohou těšit na další motokrosové hvězdy, v Lokti pojedou znovu i ženy a chybět nebudou ani domácí zástupci. Ve zmíněných ženách Kristýna Vítková a Barbora Laňková, v královské MXGP to bude Václav Kovář a Martin Michek, v MX 2 potom Jakub Terešák, Petr Polák a Martin Krč.

Znovu se tedy je na co těšit. Vstupné na místě pořídíte na oba dny za 1200, pouze na sobotní program za 600, na nedělní finále za 1000 korun.