Chodovský trenér Richard Výborný opět nasadil do utkání již známé trio Antonín Gavlas, Dmitrij Prokopcov a Michal Bankosz. Soupeřovu sestavu poskládal Petr Korbel, kdy dal důvěru nejen své jedničce Jakubu Kleprlíkovi, ale i egyptskému Khalidu Assarovi a slovenskému Adamu Klajberovi.

Zápas již od začátku sliboval napínavý průběh, což následný scénář jen potvrdil. Úvodní dvouhru rozehráli Kleprlík a Prokopcov, kde domácí hráč potvrdil roli jedničky a získal tak pro Ostravu první bod. Reakcí na to bylo srovnání, kdy se ve druhém utkání podařilo chodovskému Gavlasovi srovnat díky výhře nad Egypťanem Assarem. Třetí utkání v pořadí je již tradičním soubojem nasazených trojek.

Zde na sebe narazili domácí Klajber a hostující Bankosz. I přes nervózní úvod se k výhře nakonec probojoval chodovský Michal Bankosz, který tak v dresu Chodova poprvé bodoval. Průběžný stav 1:2 pro Chodov znamenal lepší vstup do druhé části extraligového utkání na půdě Ostravy. Ve čtvrtém zápase proti sobě nastoupili jedničky obou týmů a to Jakub Kleprlík za TTC Ostrava 2016 a Antonín Gavlas z SKST Chodov.

Ofenzivní pojetí herních stylů obou soupeřů předpokládal přestřelku plastového míčku z raket obou borců. První set vyhrál Jakub, druhý zase Antonín. Chleba se lámal ve třetím setu, kde se podařilo domácímu Kleprlíkovi zabojovat v koncovce. Získal tak třetí set na svou stranu a tím i potřebný klid do dalšího průběhu zápasu.

Čtvrtý set byl sice vyrovnaný, ale proti pomyslnému štěstíčku domácího prostředí se bojuje těžko. Prohrou 1:3 chodovského Gavlase se průběžný stav mezi Ostravou a Chodovem srovnal na 2:2. Rozhodovalo tedy poslední páté utkání. V něm proti sobě nastoupili Khaild Assar a Dima Prokopcov, který vstupoval do zápasu velmi bojovně naladěn.

Průběh závěrečné bitvy byl však již od začátku v režii domácích. Dima sice urval třetí set na svou stranu, ale hned vzápětí do čtvrtého setu vstupoval za stavu 0:5, čímž tak Assar pro Ostravu získal třetí vítězný bod a tři body do tabulky.

Chodov sice v Ostravě zanechal kvalitní vizitku západočeského stolního tenisu, a z utkání si odvezl jeden bod za prohru, čímž se propadl v extraligové tabulce po 4. kole na 8. místo. V nadcházejícím 5. kole se SKST Chodov představí na půdě současného vicemistra pražského El Niňa, a to ve čtvrtek 12. října od 18.00 hodin. V šestém kole se pak představí chodovský výběr v domácím prostředí, ve kterém vyzve v pátek 27. října od 18.00 hodin SKST Liberec.