SKST Chodov – SKST Tesla Batteries Havířov 3:0. Zápasy: Gavlas – Avivi 3:1 (8:11, 11:8, 11:4, 11:3), Bankosz – Valenta 3:0 (11:8, 11:4, 11:9), Prokopcov – Čihák 3:1 (11:3, 7:11, 11:7, 11:6).

Hostující tým dorazil na západ Čech oslaben, když v závěru extraligy řeší zranění hned několika hráčů ze základní sestavy. S papírovou rolí favorita se Chodov popral zodpovědně a nedal tak soupeři na svých stolech šanci.

Stoupající forma domácích ukazuje fakt, že v play-off se s Chodovem musí počítat i přes nervózní vstup do sezóny. Postupné posouvání chodovského družstva v extraligové tabulce je pak příslibem, že se projevují kvality chodovských hráčů v nejdůležitější části sezóny, zejména pak v její nadstavbové části, do které se díky dosavadním výsledkům Chodov již probojoval.

Utkání s Havířovem představovalo další úspěšně složený reparát a to poté, co v úvodním podzimním duelu Chodov podlehl velmi těsně poměrem 2:3. Absence havířovské jedničky Tomáše Polanského, dále pak zranění Šimona Bělíka a Adama Štalzera chodovské vítězství sice usnadnilo, ale havířovského Jana Valentu a náhradníky Marka Čiháka a Itaye Aviviho, nesměl domácí tým podcenit.

Zdroj: Youtube

Naopak byl nucen se koncentrovat na stoprocentní výkon a nepodcenit soupeře, který se mohl bez emocí soustředit na případné překvapení. Ovšem nestalo se tak. Chodovská jednička Antonín Gavlas na úvod porazil Itaye Aviviho 3:1, následovalo hladké vítězství 3:0 Michala Bankosze nad Janem Valentou, díky čemuž Chodov získal jistotu a klid.

Jednoznačné vítězství domácích potvrdil Dmitrij Prokopcov proti Marku Čihákovi poměrem setů 3:1. Vítězství tak posunulo Chodov již na 5. pozici extraligové tabulky. Poslední kolo odehrají Západočeši na stolech KT Praha, kterému rovněž dluží odplatu za nepopulární prosincovou prohru 2:3.