Stěžejním bodem bylo ukončení působení v extralize mužů družstva SKST Cheb. Na základě následného jednání obou klubů, SKST Chodov získal extraligovou licenci, která představovala vstupenku mezi elitu stolních tenistů. Bonusem všeho je, že extraliga zůstane i nadále v Karlovarském kraji.

„Současným finálním přípravám předcházelo několik jednání, jejichž pozitivní závěry nastartovaly stolní tenisty právě k premiérové účasti v nejvyšší profesionální soutěži mužů,“ poukazoval Jan Kořínek, předseda SKST Chodov.

Chodovský klub si tak splnil jeden velký sen. A nebylo divu. Extraligová myšlenka v podání klubu ze Sokolovska spatřila světlo světa již koncem roku 2022, která byla přednesena chodovským odchovancem a čtyřnásobným vicemistrem Česka Františkem Plačkem během valné hromady SKST Chodov. A myšlenka dostala extraligových obrysů.

„Kolektivním a jednohlasným rozhodnutím došlo k přijetí obrovského závazku a zároveň příslibu, že Chodov se dostane na extraligovou mapu mezi největší a nejslavnější sportovní kluby na území Česka,“ neskrýval radost po zápisu na extraligovou mapu Kořínek. Chodov se tak zařadil mezi věhlasné týmy, jako El Niňo Praha, HB Ostrov Havlíčkův Brod, TJ Ostrava KST, SKST Havířov, SKST Liberec či TJ Sokol PP Hradec Králové.

A s jídlem roste chuť. Extraligovou soutěž sice SKST Chodov ještě neokusil, přesto nechce hrát při své extraligové premiéře druhé housle. „Cíle máme vysoké, i když během zimy a jara podchytit kvalitní hráče byl nadlidský úkol. Nicméně i to se povedlo,“ radoval se předseda klubu, nad nabitou soupiskou, která bude hájit chodovské barvy v extralize.

Tvrdit muziku tak budou v chodovském trikotu Antonín Gavlas (mistr ČR 2017, mistr Evropy 2013 v mixu), Dmitrij Prokopcov (mistr ČR 2011, 2013, účastník OH 2016 v Riu), Michal Bankosz (polský reprezentant) a Roman Rezetka (semifinalista MSR 2021). „V tomto složení budeme velmi obávaným soupeřem všem účastníkům nadcházejícího soutěžního extraligového ročníku,“ míní Kořínek. Zodpovědnost za sestavu a připravenost hráčského kádru bude mít profesionální trenér Richard Výborný, bývalý český reprezentant a zkušený kouč. Nic ale není zadarmo. Účast v extralize je totiž podmíněna splněním několika podmínek, a to nejen plynoucích z rozpisu soutěže a marketingových pravidel, ale také zajištěním ekonomické stránky věci.

„Tvůrce myšlenky František Plaček, nejen jako špičkový stolní tenista, ale také jako velmi úspěšný podnikatel, přijal roli generálního sponzora za svou. Našimi partnery se však staly i město Chodov, Karlovarský kraj, Národní sportovní agentura a Restaurace Sparta Chodov, za jejichž finanční nebo materiální podporu patří velké poděkování,“ prozradil Kořínek, že Chodov bude mít nejen generálního partnera, ale také silnou podporu dalších institucí. Domácí utkání odehrají stolní tenisté Chodova v městské sportovní hale v areálu Spartaku. Fanoušci chodovského klubu se tak mohou těšit nejen na příjemné sportovní prostředí, kvalitní výkony, ale také soutěže.

„V současné době již netrpělivě čekáme na rozlosování soutěže, abychom se tak mohli připravit na prvního extraligového soupeře. Vzhledem k tomu, že se podařilo ve velmi rychlém čase splnit všechny povinnosti, tak úvodnímu domácímu utkání v extralize již nic nebrání,“ upozorňoval Kořínek. „Všechno vypukne začátkem září, pozvánky budou prezentovány prostřednictvím sociálních sítí a plakátů,“ doplnil závěrem předseda klubu.