Mezi účastníky byl dvojnásobný mistr Evropy Vlado Miko, předseda karlovarského krajského svazu stolního tenisu Josef Klátil, sekretář Karel Duchoslav, redaktor časopisu Stolní tenis pan Braňka, starosta města René Bolvari a předseda TJ Slavoj Miroslav Štrunc.

Vzpomínalo se na skromné začátky v učňovské škole, kde bylo sehráno 25. října 1959 první mistrovské utkání v okresním přeboru smíšených družstev s Baníkem Sokolov B, které domácí vyhráli 9:7 v sestavě: Volf, Škoda, Matyáš (zakládající členové), Beck, Šmídová a Poláková. V roce 1963 získalo smíšené družstvo první titul přeborníka okresu, ale do vyšší soutěže v kvalifikaci nepostoupilo. To se podařilo v následující sezóně, ale již v rozdělené soutěži družstvu mužů a v rozdělené soutěži i družstvu žen. Po dvouletém působení v krajském přeboru II.třídy postoupilo družstvo mužů i žen do krajského přeboru I. třídy.

V tomto období se začali hráči oddílu prosazovat i v přebornických soutěžích jednotlivců a turnajích.
Vrchol oddíl zažil v roce 1972, kdy A družstvo mužů ve složení Volf, Ludovít Medvecký, Stach, Vonášek, Haluška, Vladimír Medvecký vítězí v Krajském přeboru I. třídy a postupuje do 2. ligy (v té době druhá nejvyšší soutěž v Československu) a B družstvo postupuje do KP I. třídy. Druhá liga se hrála v Kynšperku tři sezóny. V tomto nejúspěšnějším období tvořili kádr A družstva: Volf, Bernard Zucker, Kalinič, Stach, Ludovít Medvecký, Bjalončik, Kořístka a Vonášek