Bikeři Team Bike Březová za sebou mají další závody. Před týdnem se jel druhý díl Českého poháru XC MTB v Teplicích.
Jediným zástupcem březovského klubu byl Robert Vokáč. Po 56. místě z Pardubic si tentokrát polepšil a dojel blíže k bodované padesátce, když z ní vypadl jezdeckou chybou v posledním kole. Konečné 52. místo není lichotivé, ale letošní prioritou je sbírání zejména cenných zkušeností.
V ten samý den se jel nový závod v krajském kalendáři Chebská čtyřicítka. Na startu se objevila pětice bikerů Team Bike Březová. V kategorii mužů si na těžké trati plné hrbolatých rovin, technických sjezdů po kořenech dobře vedl Radek Fišer. V nezvykle horkém počasí z boje o bednu vypadl těsně před cílem což znamenalo 4. místo.
V kategorii M30 pro vynikající umístění dojel Jan Jiříček, který dokončil závod jako druhý. Na pátém místě se v cíli objevil Lukáš Kopecký. Také páté místo, ale v M40, vyjel Jiří Toms a hned za ním na 6. místě byl Jiří Bartoš.
Silničáři měli na programu nedělní dvojzávod v Březně u Chomutova v rámci severočeské amaterské ligy. Dopoledne se jela časovka a odpoledne kritérium. Časovka byla dlouhá 15,5 km a síly s ní změřili v kategorii M40 březovský Tibor Csipka, který dojel sedmý a také Tomáš Viktorin z SKP Sokolov, jež získal bronz. Mezi juniory si 8. příčku vybojoval David Mašek a 12. místo Vaclav Viktorin (oba Team Bike).
V kritériu na 20 km s bodovaným každým 5. kolem si vedli nejlépe Tomáš Viktorin v M40 a Pavel Kodl v juniorech, kteří získali shodně 3. místo. Čtvrté místo v M40 vyjel Tibor Cejpka, v juniorech byl 10. David Mašek a 12. Václav Viktorin a v elitní kategorii mužů byl 13. Martin Imrich.
V sobotu 10. května si pozici nejúspěšnějšího závodníka Team Bike uplynulého týdne pojistil Honza Jiříček. Pernštejnské giro bylo úvodním závodem severočeského poháru Peruna cup. Jiříček si od začátku hlídal čelo závodu a nechal odjet jen závodníky z elitní kategorie. V závěrečném spurtu si pak poradil z domácím Zavadilem a zaslouženě vyhrál kategorii M30.