Tradičního turnaje se letos opět zúčastnil tým z dalekého německého Hochheimu, který je tradičním partnerským basketbalovým městem.

Turnaj tak byl včetně zahraničního Hochheimu obsazen pěti družstvy. Ta se utkala během celé soboty systémem každý s každým, a sportovně se tak poprala o prestižní putovní pohár.

Hrálo se dle pravidel basketbalu, s malými úpravami (např. hrací čas byl 2x 10 minut).

Během celé soboty byly vidět velice atraktivní a vyrovnané zápasy se skvělými basketbalovými individualitami. Na hřišti se potkávaly basketbalové legendy, ale i veteránští reprezentanti pravidelně se účastnící mistrovství světa či Evropy.

Letošní turnaj svou herní kvalitou předčil očekávání organizátora turnaje Lukáše Šnobla ze sokolovského basketbalového klubu, když všechna utkání končila těsným výsledkem a o vítězi duelů nebylo nikdy předem rozhodnuto.

V sokolovském turnaji byl nakonec nejúspěšnější nově přihlášený tým TJ Jiskra Aš, který byl složen z hráčů pravidelně nastupujících v krajském přeboru.

Tým domácích basketbalových legend, který obhajoval několik titulů z předešlých ročníků, se umístil až na třetím místě, když se před něj v konečném pořadí prodral sokolovský výběr Štěpána Zábranského, za který nastupoval mimo jiné i bývalý reprezentant Pavel Staněk.

V turnaji byl tradičně vyhlášen nejstarší účastník, jímž se opět stal nestárnoucí, v září dvaaosmdesátiletý Ing. Miloslav Bělík.

Nejlepším střelcem turnaje s průměrem 16 bodů na utkání byl již zmíněný Pavel Staněk a nejužitečnějším hráčem 18. ročníku byl po právu vyhlášen Martin Novotný z vítězného ašského týmu.

Turnaj tak opět skončil velice úspěšně, a pokud vše proběhne dle předpokladů, sejdou se basketbaloví veteráni v Sokolově příští rok na 19. ročníku tradičního oblíbeného turnaje.

Konečná tabulka 18. ročníku turnaje veteránů v Sokolově: 1. TJ Jiskra Aš, 2. Sokolov (tým Štěpána Zábranského, 3. Sokolov (tým Jana Stariata), 4. Hochheim, 5. Hej Rup Praha.