Zástupkyně něžnějšího pohlaví tentokrát zůstaly doma – nebyly pro ně připraveny vhodné soupeřky.

Se stejným problémem se ale znovu potkal i přímo v Dřetovicích, kde se soutěž konala, i třináctiletý Roman Malý, tomu se vhodný partner ve váze do 60 kilogramů nenašel. „Dostal tak nabídku na neoficiální konfrontaci s juniorem z Českých Budějovic,“ poukazuje trenér Jan Malý.

Sokolovská výprava na výzvu souboje proti o čtyři roky staršímu soupeři po důkladné úvaze kývla. „Nakonec jsme ale litovali, že jsme Romana nepustili do bodovaného zápasu. Vyhrál by. V utkání byla vidět jeho vyzrálost, Richtera si držel na distanc, dokázal uhnout a vrátit se s úderem,“ popisuje sokolovský trenér.

Ve školní mládeži, v tomto případě ve váze do 40 kilogramů, se představil i Tomáš Goliáš. „Má několik zápasů v kickboxu, teď se u nás začal věnovat boxu,“ přibližuje Jan Malý.

Ve svém třetím boxerském klání si Goliáš konečně sáhl na vítězství. „Zaboxoval daleko lépe než v předchozích zápasech. Je na něm vidět i podpora rodičů, kteří ho vozí na tréninky z Oloví. V utkání byl chytřejší než soupeř, kterého dokázal dostat i do rohu a zvedáky a háky ho opracovával,“ líčí trenér BC Baník Sokolov. Přitom jeho protivník, plzeňský Kašpárek, měl na svém kontě již trojnásobek utkání.

Třetí výhru pro sokolovský oddíl vybojoval Adam Adamec v kadetech do 75 kilogramů. „Byl to jeho čtvrtý zápas v ringu. Znovu nastoupil proti Prchalovi z Rakovníka, se kterým boxoval svůj vůbec první zápas. Ukázal ale daleko větší zlepšení než jeho soupeř. Od první minuty se do něj bez respektu pustil, několikrát ho trefil, bylo zřejmé, že byl lepší, a vyhrál na body,“ mohl být spokojen Jan Malý.

Ilustrační foto
Krušnej seběh ´určí´ mistry kraje v krosu