„S ohledem na situaci, která nastala s příchodem viru COVID-19, rozhodla komise Trialu o zrušení prvního podniku MMČR v Trialu v termínu 25. – 26. dubna, který se měl konat v Březové u Sokolova, a zároveň odložila start trialové sezony 2020 na neurčito,“ vysvětlil předseda komise Trialu Pavel Karkoš.

V Březové tak měl odstartovat nový ročník mistrovství republiky, který měl čítat celkem šest zastávek, byl tak zeštíhlen na pět. V rámci Karlovarského kraje by se česká trialová špička měla představit 18. a 19. července v Bochově a 15. a 16. srpna v Kyselce. Navíc v květnu, přesněji 24. a 25. května, měl Sokolov hostit mistrovství světa TrialGP, které bylo odloženo. „Jakmile pomine bezpečnostní opatření státních autorit, rizika nákazy a šíření viru, situace se vrátí k normálu, jsme připraveni sezonu odstartovat,“ poukázal Karkoš.

Stejně jako v jiných sportech, které musely své akce zrušit či přeložit, je na prvním místě zdraví, to platí i v podání trialistů. „Přejeme všem hodně sil a pevné zdraví, opatrujte se,“ vzkazuje trialistům, kteří si na zahájení sezony 2020 musejí ještě nějaký čas počkat, předseda Pavel Karkoš a závěrem připojil: „O všech krocích budeme nejen jezdce, ale také širokou veřejnost včas informovat.“