Prvním závodem Karlovarského poháru v triatlonu je Chodovský terénní triatlon o Pohár místostarosty města. Pojede se na tratích v prostoru Bílá voda - Smolnický kopec v sobotu 20. června.

Závod je vypsán jako veřejný pro všechny kategorie od dětí až po veterány. Pro dospělé jsou připraveny tratě o objemech 400 m plavání, 12 km na horském kole a 3000 m kros, kategorie dětí a mládeže mají tratě přiměřeně kratší. Depo je v místě startu a cíle u vodní nádrže Bílá voda, neopren povolen, standardní cyklistická přilba povinná.
Přihlášky a registrace závodníků v areálu Bílá voda od 8.30, start hlavních kategorií mužů a žen v 10.00, další kategorie na kratších tratích postupně od 11.30 hod.

Kdo má rád xterru, protože se přitom jezdí na horském kole, může v Chodově rovnou přespat, poněvadž v neděli se tady jede další závod, a tím je jubilejní 10. Chodovský bike.

Tratě závodu, který je součástí Poháru Karlovarského svazu cyklistiky pro talentovanou mládež, jsou vedeny rovněž v prostoru Smolnického kopce, start a cíl jsou nad atletickým stadionem v Chodově. Závod je vypsán pro všechny kategorie a všechny jedou po stejném okruhu dlouhém 3,6 km. Elita a mladší veteráni ho absolvují 5x, kadeti, kadetky, junioři, juniorky, ženy a veteráni nad 50 let 4x, starší žactvo 2x a mladší žactvo jede jedno kolečko.
Přihlášky na místě od 8.30, nejpozději 30 minut před startem kategorie.
Starty: 10.00 žactvo, 11.30 závod na 4 kola a 12.30 závod na 5 kol.