Na mistrovství České republiky v silovém trojboji mužů a žen, které se konalo v Nymburku, trojbojařky TJ Baník Sokolov Vendula Hrubá a Petra Hrubá vybojovaly dvě zlaté medaile. „Vlastně každá čtyři zlaté, z každé disciplíny zvlášť, plus z celého trojboje,“ upřesnil trenér sokolovských silaček Petr hrubý ml.
Jeho sestra Vendula ve váze do 60 kilogramů v dřepu zdolala 95 kilogramů, na benč so poradila s váhou 60 kilogramů, čímž si vylepšila svůj osobní rekord. A v pozvedu zdolala činku o váze 107,5 kilo. „Tím si vyrovnala svůj stávající osobní rekord,“ poznamenal Hrubý. V trojboji tak posbírala 262,5 kilogramu.
Její oddílová kolegyně Petra Hrubá startovala v kategorii žen do 67,5 kilogramů. V dřepu pokořila váhu 112,5 kg a vytvořila si nový osobní rekord. Na benč si poradila se 70 kg. „To je pět kilo pod osobáček. Rozhodlo špatné podání činky, což dokáže, bohužel, někoho rozhodit,“ okomentoval Hrubý druhou disciplínu. V pozvedu pak Hrubá utáhla 102,5 kilogramů. V trojboji pak nastřádala 285 kilo.
S děvčaty Baníku Sokolov soutěžily ještě další reprezentační závodnice, které ale nezvládly své základní pokusy, soutěž nedokončily a tím pádem se Vendula s Petrou podělily i o místa absolutních vítězů dle Wilks. bodů (tj. tělesná váha versus zvednutá).
Na tyto body vyhrála Vendula Hrubá s hodnotou 307 Wilks. bodů a Petra Hrubá byla s rovnými 300 Wilks. body druhá.
„Obě holky si takové finále a výsledky rozhodně zasloužily, potřebují motivaci do dalších let,“ myslí si trenér Petr Hrubý. Nyní silačky čeká za dva týdny dní ještě MČR v samotném benčpresu. „A potom už jen ke konci roku pár pohárových soutěží. Proto se zase na čas zaměříme spíš jen na kondiční posilování a rekreační, sezóní sporty a hlavně regeneraci,“ poznamenal Hrubý.
V Nymburku se výpravě líbilo. „Celá soutěž byla opravdu moc fajn. Vyhovující prostředí, perfekní organizace, velice pěkné a hodnotné ceny, velká účast borců z celé České republiky,“ uznal trenér organizační schopnosti.
Třetí do party sokolovských trojbojařů, Petr Hrubý starší, se připravuje na mistrovství republiky v trojboji i benčpresu masters, které se koná v květnu. „Doufejme, že vyjde nominace na mezinárodní soutěže, které se letos konají tady u nás v republice. Byla by škoda se nezúčastnit,“ myslí si kouč, který dodal: „Rovněž náš mladý nováček Tadeáš Surový má mistrovství republiky v trojboji i benčpresu juniorů a dorostu vše teprve před sebou,“ zakončil hodnocení trenér Hrubý.
Veškeré info o tomto sportu můžete hledat na stránkách www.powerlifting.cstv.cz.