V Sokolově se podobná soutěž konala vůbec poprvé a organizátoři se mohli pyšnit i skutečností, že se družstev sešlo hned osm, čili ve velice uspokojivém počtu.

O pořádání takové soutěže byl požádán sokolovský oddíl po kladných referencích z únorových mistrovství oblastí jednotlivců a žadatelem o pořádání byl sám předseda svazu silového trojboje Miroslav Vacek, jelikož nebyl s předešlými pořadateli této soutěže spokojen. „Byla to pro nás čest, ale zároveň i nelehký úkol. Moc nás potěšila osobní účast již jmenovaného pana předsedy, který se sem do Sokolova na závody přijel podívat úplně prvně. Nakonec jsme dostali výbornou za pořadatelství a k tomu nabídku, zdali bychom se nechtěli chopit pořadatelství MČR juniorů a dorostu 2010, což je pro nás ohromná výzva,“ mohl si po závodech mnout ruce Petr Hrubý z pořádajícího oddílu silového trojboje TJ Baník Sokolov.

Sobotního klání se zúčastnila družstva z Litvínova, Mladé Boleslavi, Vršovic, domácího Sokolova, Chodova, Nymburka a dvě družstva z Prahy. Soutěž měla po celý den vynikající atmosféru, vítězná družstva se navíc mohla pyšnit medailemi, poháry, diplomy a doplňky výživy. Milým překvapením na závěr bylo pohárové vyhodnocení jednotlivců dle Wilkse (koeficient tělesné hmotnosti versus součet výkonu v silovém trojboji) a rovněž vyhodnocení nejlepšího výkonu ve dřepu, benčpresu a v pozvedu.

Oddíl TJ Baník Sokolov se také zúčastnil, umístil se na pěkném šestém místě, nezávodil bohužel ani v plném počtu, navíc se proti mužům postavila i žena, šlo o družstvo rodinné – Petr Hrubý starší a Vendula Hrubá. Do sestavy chyběl zraněný Petr Hrubý mladší a Petra Hrubá, která byla mimo Sokolov kvůli studiu. Rovněž Emil Balogh, který musel odcestovat pracovně, chyběl, jeho body jistě v boji o medailové umístění scházely.
„Poděkování za pomoc při uskutečnění akce patří spolupořadateli TJ Spartak Chodov zastoupené Hanou Takáčovou, TJ Baník Sokolov, městu Sokolov, Karlovarskému kraji, Sokolovskému infocentru a všem sponzorům,“ řekl závěrem Petr Hrubý.