V sokolovské sportovní hale proběhl tradiční mužský turnaj veteránů v basketbale. Místní BK Sokolov letos uspořádal již 16. ročník.

Klání se opět zúčastnil tým z německého Hochheimu, který je tradičním partnerským basketbalovým městem Sokolova. Turnaj tak byl obsazen celkem pěti družstvy. Ta se utkala během víkendu systémem každý s každým, sportovně se tak poprala o prestižní putovní pohár. Hrálo se dle pravidel basketbalu, s pouhou úpravou hracího času na 4x 8 minut.

Během celého víkendu byly vidět velice atraktivní a vyrovnané zápasy se skvělými basketbalovými akcemi. Na hřišti se potkávaly basketbalové legendy, ale i veteránští reprezentanti pravidelně se účastnící mistrovství světa či Evropy. Tento turnaj byl například pro tým Sodoma poslední přípravou před nadcházejícím světovým šampionátem v řecké Soluni, kde nastoupí v kategorii nad 50 let.

V sokolovském klání byl nakonec nejúspěšnější domácí výběr BK Sokolov, který nepoznal hořkost porážky. Putovní pohár tak tým domácích basketbalových legend obhájil a zůstane další rok v Sokolově. Za sokolovský BK hrál opět také nejstarší hráč turnaje Ing. Miloslav Bělík. Nejužitečnějším hráčem 16. ročníku se stal domácí Jan Kříž, nejlepším střelcem byl vyhlášen se sedmnácti body na zápas Thomas z Hochheimu.

Turnaj tak skončil pro domácí veterány velice úspěšně, a pokud vše proběhne dle předpokladů, sejdeme se v Sokolově příští rok na 17. ročníku.

Výsledky, sobota:Hochheim - Sokolov 35:52, Začátečníci - Sodoma 29:45, Dukla ML - Hochheim 52:38, Sokolov - Začátečníci 62:35, Sodoma - Dukla ML 53:72, Hochheim - Začátečníci 39:53, Dukla ML - Sokolov 25:33.

Neděle:Sodoma - Hochheim 59:63 (po 4. prodloužení), Začátečníci - Dukla ML 48:24, Sokolov - Sodoma 38:15.