Letos místní Basketbalový klub Sokolov uspořádal již 19. ročník, který byl věnován památce v prosinci zesnulého Ing. Miloslava Bělíka.

Klání se jako každý rok zúčastnil tým z dalekého německého Hochheimu, který je tradičním partnerským basketbalovým městem. „Turnaj tak byl včetně zahraničního Hochheimu obsazen pěti družstvy," upřesnil hlavní organizátor Lukáš Šnobl.

Týmy se utkaly během celé soboty systémem každý s každým a sportovně se tak popraly o prestižní putovní pohár. „Hrálo se dle pravidel basketbalu s malými úpravami, například s hracím časem na dvakrát deset minut," poukázal Šnobl.

Během celé soboty byly vidět velice atraktivní a vyrovnané zápasy se skvělými basketbalovými individualitami. „Na hřišti se potkávaly basketbalové legendy, ale i veteránští reprezentanti pravidelně se účastnící mistrovství světa či Evropy," poznamenali pořadatelé turnaje.

Na sokolovské palubovce byl nakonec nejúspěšnější domácí výběr vedený Ing. Janem Stariatem, který v sobotních duelech nepoznal hořkost porážky. Legendy Sokolova tak opět získaly prestižní putovní pohár, když v posledním finálovém utkání porazily loňského vítěze TJ Jiskra Aš.

V závěrečném vyhodnocení turnaje bylo vzpomenuto na Ing. Miloslava Bělíka, který patřil do kolektivu zakladatelů Basketbalového klubu Sokolov a vlastně celý život byl s basketbalem v Sokolově úzce spjat nejdříve jako hráč, poté jako trenér a funkcionář a nakonec jako rozhodčí, který rozhodoval zápasy neuvěřitelných více než padesát let. „Což je zapsáno i v Guinnessově knize rekordů," připomněl Lukáš Šnobl. Všichni přítomní po vzpomínce na dálku panu Bělíkovi dojemně zatleskali do basketbalového nebe.

První individuální cenu převzal nejstarší hráč turnaje, kterým se po zesnulém panu Bělíkovi stal sokolovský Ivan Kudera. Nejužitečnějším hráčem 19. ročníku se stal Pavel Bělík, nejlepším střelcem turnaje pak byl jeho bratr Martin Bělík, který o pouhý jeden bod porazil bývalého reprezentanta Pavla Staňka.

Turnaj tak skončil pro domácí velice úspěšně. „Pokud vše proběhne dle předpokladů, sejdeme se v Sokolově příští rok na jubilejním 20. ročníku tradičního a oblíbeného veteránského turnaje," uzavřeli pořadatelé sobotní měření sil.

Konečná pořadí 19. ročníku turnaje veteránů: 1. Sokolov (Stariatovci), 2. TJ Jiskra Aš, 3. Hochheim, 4. Sokolov (Zábrdovci), 5. Hej Rup Praha.