VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tvrdá dřina vynesla titul. Je mistr Evropy

Kynšperk nad Ohří - Před více než rokem ho napadla myšlenka, že když už nějakou dobu cvičí, mohl by si zkusit alespoň jednou v životě nějakou soutěž. Volba padla na Beauty and Fitness cup, který se konal v březnu 2016, a skončil druhý. „Potom mi to nedalo, takže jsem se stejné soutěže zúčastnil ještě na podzim 10. září a tam už jsem vyhrál. Pak následoval kvalifikační závod na Mistrovství Evropy 2016 a na něm jsem se kvalifikoval z prvního místa na ME 2016 na Slovensku. To se konalo 22.října 2016 v Šamoríně a tam jsem se stal mistrem Evropy," říká čtyřiadvacetiletý Ondřej Lukáč z Kynšperka nad Ohří. O své cestě za titulem mistra Evropy pověděl víc v rozhovoru.

9.1.2017
SDÍLEJ:

Ondřej Lukáč se stal na Slovensku mistrem Evropy v naturálním sportu. Foto: archiv O.Lukáče

Jak jste se k naturálnímu sportu dostal?
Dřív jsem hrál poměrně dlouho volejbal, v němž jsem se dostal na prvoligovou úroveň. A tam jsem začal chodit do posilovny nabírat fyzickou kondici. Svaly mi na těch fyzických trénincích s volejbalem rostly rychleji než ostatním a šlo to na mně vidět. Chytlo mě to, líbí se mi víc ta individualita tohoto sportu, že to víc záleží jen na mně.

Takže posilovna zvítězila…
Líbilo se mi to. Začal jsem chodit v Kynšperku do takové, dá se říct, sklepní posilovny. Pršelo tam, kolikrát jsme cvičili a bylo tam 10 cm vody. Tam jsme začínali. Pak jsem začal pracovat ve vězení, kde máme svoji vlastní posilovnu. Tam jsem začal cvičit daleko víc, měl jsem na to víc času. A v roce 2015 jsme s kamarádem začali chodit cvičit do Uralu. A pak jsme si řekli, že už cvičíme dlouho a že zkusíme nějakou soutěž.

Co je na tomhle sportu pro vás nejnáročnější?
V době před závody určitě to, že nemám vůbec na nic čas, nic nestíhám. Poslední půlrok šel sociální život úplně stranou. A hlavně je to náročné období na jídlo. Poslední 2-3 měsíce před závody jsem jedl asi pět jídel dokola. Ráno vaječné bílky se špenátem nebo něčím jiným, měnil jsem zeleninu, aby to víc chutnalo. Pak jsem asi pětkrát za den jedl maso se zeleninou, občas jsem si dopřál rýži, večer tvaroh.

Máte i náročnou práci. Ve věznici často děláte přesčasy. Jak to zvládáte kombinovat?
Můj běžný den vypadá asi tak: ve čtyři ráno vstávám, abych stihl hodinu šlapat na rotopedu. Pak snídaně a na půl šestou do práce. Do čtvrt na sedm večer práce. Naštěstí máme posilovnu přímo ve věznici, takže v půl sedmé jdu cvičit. V půl deváté, v devět dorazím domů, navečeřím se, navařím jídlo na další den, abych měl všechno připravené. A takhle to je šestkrát týdně.

Nejnáročnější je to asi před závody samotnými…
To určitě. Poslední týden před závody už je hodně specifický, tělo se odvodňuje. Závody byly v sobotu a já v podstatě ve čtvrtek, pátek už ani nepiju. Než jdeme na pódium, už si můžu dát aspoň malé doušky, ale ne moc. Pak se najíte, napijete a tělo hrozně natáhne vodu. Jste oteklej. Týden po závodech člověk vypadá úplně strašně.

Co na to říká vaše rodina?
Ze začátku z toho mamka byla hotová, je zdravotní sestra. Když jsem se připravoval na první závody, hodně mě hlídala, ale teď už si zvykla. Když se tomu věnoval táta, tak viděla, jak ti kluci někdy berou zakázané látky, až to s nimi kolikrát seklo. Věděla, jak to může být nebezpečné, proto měla strach.

Váš tatínek se věnoval stejnému sportu?
Když byl mladý, tak v kulturistice závodil. Nevěděl jsem to, pak jsem ale náhodou našel fotky, když mu bylo 18. Takže táta je teď nadšený.

Jak se s vaším sportem dá skloubit osobní život? Jste mladý, na co máte vůbec čas kromě kulturistiky?
Diskotéky nebo chodit s klukama do hospody mě zas až tolik neláká. Vyrazit si někam na večeři se dá, dám si kousek masa se zeleninou a řeknu kuchaři, ať mi tam nedává tolik omáčky. Ale jsem dobrá návštěva (smích). Přijdu někam, oni dají na stůl třeba chlebíčky, já si vytáhnu svoji krabičku s masem a rýží, tak jen koukají…

Chtěl jste někdy od všeho utéct a začít žít jako vaši vrstevníci?
Určitě. Říkal jsem si, jestli to vůbec má smysl. Měsíce se trápíte hlady, v podstatě nikam nevypadnete mezi lidi, pak ale přijedete na závody a jste mistr Evropy, dostanete medaili, v tu chvíli je to obrovská euforie.

Vypracoval jste se úplně sám. Jaký je to pocit, být mistrem Evropy?
Pro mě osobně je to strašný úspěch. Když jsme tam při vyhlašování stáli poslední dva, tak se mi chtělo brečet. Pak jsem tam zůstal sám a fakt jsem tomu nevěřil, protože ti kluci vypadali výborně. Když tam člověk zůstane stát sám, je to něco neskutečného, to mi běhal mráz po zádech.

Jste mistr Evropy, co dál?
Chtěl bych jet na mistrovství světa, ale je to hodně i o penězích. Taky bych si chtěl udělat trenérský kurz a posunout se někam dál. Ono přece jenom když má člověk nějaký titul a zkušenosti, pak má co předat dál. Bavilo by mě se tím třeba časem živit.

A co byste doporučil všem, kteří by to chtěli zkusit jako před časem vy?
Aby si to dobře rozmysleli. Ale pokud se rozhodnou do toho jít, ať u toho vydrží, protože ten výsledek za to opravdu stojí.

V současné době je Ondra jednou z tváří Beauty and Fitness Cupu 2017, který se bude konat 11. března v Praze. Budeme držet palce.

Autor: Lucie Žippaiová

9.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Betonáři, železobetonáři 17 000 Kč

Betonáři, železobetonáři a příbuzní pracovníci Betonář, železář. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Způsob kontaktu uchazečů: , - osobně, e-mailem, tekefonicky: pí Bc. Věra Milotová, tel.: 352 324 454, milotova@liapor.cz, , Požadavky: vyučení v oboru, Výhodou: vazačské a jeřábnické zkoušky, , Místo výkonu práce: Vintířov č.p. 176. Pracoviště: Lias vintířov, lehký stavební materiál k. s., 357 35 Chodov u Karlových Var 1. Informace: Věra Milotová, +420 352 324 454.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 14 280 Kč

Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech šička, stříhačka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14280 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: . Pracoviště: Sitform k. s. - výrobní hala krásno, Kladenská, č.p. 566, 357 31 Horní Slavkov. Informace: Marta Becklová, +420 352 698 767.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 23 690 Kč

Vychovatelé pro dospělé se speciálními vzdělávacími potřebami Vychovatel. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23690 kč, mzda max. 33180 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Způsob hlášení uchazečů: , - telefonicky Bc. Jiří Prančl - 778 469 779, - e-mailem - jprancl@vez.kyn.justice.cz, - osobně - Věznice Kynšperk nad Ohří, Zlatá čp. 52, 357 51 Kynšperk nad Ohří, , Požadavky: , - vyšší odborné vzdělání pedagogického směru nebo nepadegogického směru s doplňkovým , pedagogickým studiem výhodou (vyšší platová třída), osobnostně a zdravotně způsobilý, , čistý trestní rejstřík, , Zaměstnanecké výhody:, - možnost ubytování, příspěvku na stravu a rekreace v rekreačních zařízeních VS, , dále možnost bezplatného využívání tělocvičny a posilovny, - zvláštní prémie, podnikové stravování, dovolená navíc, naturální výhody. , , Místo výkonu práce: Věznice Kynšperk nad Ohří, Zlatá čp. 52, 357 51 Kynšperk nad Ohří. Pracoviště: Vězeňská služba české republiky - věznice kynšperk, 357 51 Kynšperk nad Ohří. Informace: Jiří Prančl, +420 352 306 231,778 469 779.

Výroba - Výroba Seřizovači 20 000 Kč

Seřizovači a obsluha ostatních obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) Seřizovač. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Způsob kontaktu uchazeče:, - e-mailem: info@ept.cz, , - osobně na adrese Pohraniční straže 44, Svatava - personální oddělení, v době od 8:00 hodin - do 12:00 hodin a od 12:30 hodin - do 14:00 hodin, - telefonicky: 352 350 244, 355 337 400, 352 350 234 v době od 8:00 hodin - do 12:00 hodin a od 12:30 hodin - do 14:00 hodin, , Kontaktní osoba: Ing. Monika Komínková, personalistka, , Upřesňující informace: , , Hlavní pracovní náplň: , " Seřizování strojů, údržba strojů a periferních zařízení, " Zabezpečení kvality - kontrola dílů , " Měření a dokumentování rozměrů vyrobených součástek, , Kvalifikační požadavky:, " Střední odborné vzdělání technického směru nebo vyučení v oboru, " Praxe v oboru výhodou, " Znalost německého jazyka výhodou, , Nabízíme:, - stravenky, firemní jídelna, - týden dovolené navíc, - příspěvek na dopravu, , Pracovní doba: 3 směny, , Místo výkonu práce: provozovny ept connector s.r.o.: Úžlabí 868, 357 09 Habartov a Pohraniční stráže 44, 357 03 Svatava. Pracoviště: Ept connector s.r.o. -001, 357 09 Habartov. Informace: Monika Komínková, +420 352 350 244,355 337 400,352 350 234.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trenér Jiří Novák nebyl s výkony svých svěřenců spokojený.

Volejbalisté si mysleli, že to mají v kapse

Sokolovský hokej

Černý den pro sokolovský hokej. Baník baráž nezvládl.

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONŮ
včera 14:28

To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

Chrlil ze sebe vtípky na adresu ostatních, ale i na sebe – tohle prostě bavič Jakub Kohák umí. Také proto si ho vedení Středočeského krajského fotbalového svazu hýčká a zve ho na každou větší akci. Naposledy ve čtvrtek, s úsměvnou nabubřelostí, převzal Kohák pohár pro vítěze krajského přeboru – FK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

19.7.2018

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
dnes 12:03

Cizinci v české fotbalové lize? Už ne jen Slováci

/INFOGRAFIKA/ Malá zeměpisná hádanka: Tušíte, kde se nachází Demokratická republika Kongo? Dovolte malou nápovědu: Je to velký stát mezi jezerem Tanganika a Atlantským oceánem. Pouze tam, u rovníku, žije šimpanz zvaný bonobo. Co se týče počasí, není měsíce, kdy by teplota neatakovala třicítku.

dnes 08:20

Zpěvák Krajčo sháněl páteční přílohu Deníku. Kvůli milovanému Baníku

Velký ohlas vyvolala nejen mezi fotbalovými fanoušky páteční mimořádná příloha Deníku o Baníku Ostrava.

Ostrov opět nehrál, ale o víkendu se konečně dočká

Ostrov – Letní dril, který měli mít fotbalisté divizního Ostrova protkaný přípravnými zápasy, nabírá na pořádných trhlinách.

Mariánské Lázně zamíří do Sokolova, čeká je U19

Mariánské Lázně – Fotbalová příprava nabírá na obrátkách. Své by o tom mohli povídat i mariánskolázeňští viktoriáni.

Sešívaní míří do Tachova

Karlovy Vary – Třetí přípravné utkání v rámci letního drilu nasměruje třetiligovou karlovarskou Slavii na půdu extřetiligového tachovského FK.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Tabulka po 1.kole Z V R P S B
1. FC Viktoria Plzeň 1 1 0 0 3:1 3
2. 1. FC Slovácko 0 0 0 0 0:0 0
3. Bohemians Praha 1905 0 0 0 0 0:0 0
4. SK Sigma Olomouc 0 0 0 0 0:0 0
5. FC Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
6. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
7. SFC Opava 0 0 0 0 0:0 0
8. SK Slavia Praha 0 0 0 0 0:0 0
9. FK Teplice 0 0 0 0 0:0 0
10. FK Mladá Boleslav 0 0 0 0 0:0 0
11. FC Fastav Zlín 0 0 0 0 0:0 0
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT