Spousta nových tváří, nedostatek obránců, nedisciplinovanost a hloupá vyloučení sráží výsledky sokolovských florbalistů na začátku sezony. Sokolov posílil, o tom bez diskuze. Junioři Borolič, Cink a Vojáček přinesli do týmu velké oživení. „Vlili nám čerstvou krev do žil a celý tým jako by ožil. S tím ovšem přichází přemotivovanost a špatná disciplína. Musíme je zapracovat," vidí trenér Abrhám ve hře mladých prostor pro zlepšení. Další, tentokrát staronovou tváří je Šafránek. Do týmu se vrátil po vážném zranění a dlouhé léčbě. Těžce pracuje, aby se vrátil do své bývalé formy. Proti Lovosicím se už dvakrát prosadil, což značí správný směr. Jeho pracovitost bude tým potřebovat.

Přebytek absolutně zbytečných faulů tým sráží psychicky i výkonnostně. To platí pro všechny. „Nemůžu zatím najít optimální týmovou vlnu, zkrat najednou dokáže udělat zase každý. Zkušení hráči a loňští lídři týmu nepodávají tak přesvědčivé výkony, na které jsme zvyklí. Samozřejmě v tom hraje velikou roli počet tréninků před sezonou, která ne u všech byla ideální," dodává Abrhám po dvou víkendových prohrách (s Teplicemi 3:7, s Lovosicemi 10:11).

Chyb je opravdu mnoho. Sokolovští však věří, že je brzy vymýtí a nový tým začne fungovat stabilněji. „Florbalově jsme se o krok posunuli, to vidím jako hlavní plus do dalších bojů. Jen to chytit za správný konec! Se sestavou budu nadále míchat. Do té doby, než najdu zlatý střed. Hlavně na pozicích obránců se nám to těžko skládá. Poslední varianta obránců mi tak nějak seděla nejvíc Cink-Tesař a Ladžon-Rampa. Dosazení Hykše na centra mě také přesvědčilo, Standa je fyzický hráč, který uběhá všechno. Vázne trochu v zakončení, proto ho na křídle byla škoda. Tento víkend ale odehrál prim," chválí Hykše trenér.

Jak již bylo řečeno, lídři týmu musí zabrat. Viditelné je především fyzické a technické manko. Sokolov poslední roky sází na rychlost, ta zatím poněkud pokulhává. Mnohem alarmující je však počet vyloučení. Sokolovští jako by zapomínali na zodpovědnost nad svou hokejkou a tělem a často hloupými fauly připravili svůj tým o drahocenný čas. Za čtyři zápasy Sokolov nastřádal 28 trestných minut, tedy 14 vyloučení. Ubránit jich dokázal deset, na hru ve čtyřech se tým na tréninku velmi zaměřil, avšak tři přesilovkové góly Rokycan stály Sokolov už v prvním kole tři body.

S výsledky není v Sokolově spokojen nikdo, tři body z možných dvanácti je opravdu málo. „Nejde v tom hledat úspěch. Tým je ale oproti loňské sezoně zcela jiný, je nutné na něm pracovat ve všech směrech. Moje spolupráce s kapitánem Stejskalem je velmi efektivní (dohromady nasbírali již 21 bodů), dokonce si zase začínám užívat florbal, padají branky, a navíc to vypadá k světu. Brankář Motl bohužel neměl tento víkend nikoho, kdo by mu kryl záda, a sám tak musel odchytat oba těžké zápasy. Naše hrubě chybující defenzíva a asi tři vlastenci mu určitě nepomohli. Severský výjezd se nepodařil. Pro mě ale Lovosice nejsou soupeřem. Ne vždy na jejich hřišti vyhraje lepší tým a na domácí odvetu se velmi těším. Teplice jsou zatím sice suverénní, to ale brzo skončí, minimálně na naší půdě!" končí své vyjádření odhodlaně trenér Abrhám.

Práce je mnoho, času málo. V dalším kole Sokolov čekají těžcí soupeři, Slavia a Kerio z Plzně. Je třeba zdvihnout hlavy a začít vyhrávat.

Výsledky: Sokolov - Teplice 3:7, Sokolov - Lovosice 10:11.

Sestava Sokolova: Motl (úspěšnost zákroků 61 % a 69 %) Cink (1+0), Ladžon, Rampa (1+2), Tesař Abrhám (4+2), Stejskal (1+0), Hykš (2+0), Borolič (1+1), Vojáček (0+3), Šafránek (2+0), Soukup (1+0), Konvalina (0+1)

Autor: Robert Rampa