Někde vepředu běžel, z pohledu normálních smrtelníků, Pavel Procházka, v cíli osmý mezi českými muži a také olympionička Ivana Sekyrová, ta si na krk pověsila české ženské stříbro. Z hornického města se objevil v první stovce ještě Kamil Kovář, Jaroslav Nový a Lukáš Knepr. Těsně se nevešel ředitel FK Baník Sokolov Tomáš Provazník na 105. pozici.

Opět nechyběli „těžkotonážníci“, tedy sokolovští hokejisté. Již ostřílený běžec Zdeněk Sopr potřeboval ke zdolání více než 21 kilometrové trati něco přes hodinu a 37 minut. O šest minut dříve protnul cíl stále ještě aktivní hráč HC Baník Sokolov Roman Kašpar, který se v ulicích Karlových Varů objevil po roční pauze. „Cítil jsem se lépe než poprvé, tam byla ještě nervozita. Letošní běh jsem si opravdu vychutnával. Běhat ve Varech je super, je tady skvělá atmosféra, bylo i více lidí, tleskali, fandili,“ sdílí své pocity. Útočník sokolovského Baníku začal s „větším“ běháním před několika lety. A přišel mu pořádně na chuť. „Vždycky u toho vypnu. Měl jsem i nějaké osobní problémy – rozvod, než abych se schovával někde v hospodě, nebo vyváděl nějaké hlouposti, tak jsem radši běhal,“ prozrazuje.

Běžecké „nálože“ v podobě dvaceti, třiceti kilometrových tréninkových výběhů nezůstaly bez odezvy okolí. „Lidi, které znám, mi hrozně fandí,“ říká Roman Kašpar. Hlavní postavou je pro něj ale syn Roman. „Jsme pořád spolu, v Karlových Varech mi fandil s dědou,“ usmívá se.
Na závodech Romana Kašpara uvidíte zřídka, třikrát běžel „povinný“ domácí sokolovský čtvrtmaraton, o víkendu podruhé lázeňský půlmaraton. „Většinou běhám sám, teď jsem měl chuť si to znovu zkusit mezi dalšími lidmi a ukázat si, jak na tom zase jsem,“ vysvětluje.