V zápase podle pravidel K1 nastoupil třicetiletý Sokolovák v barvách Chbgym Karlovy Vary Jiří „Chali“ Chaloupka“. Ve svém prvním utkání v ringu, ve váze +96 kilogramů, se po závěrečném gongu radoval z vítězství na body nad píseckým „fighterem“ Lukášem Zajícem.

Vyvrcholením večera, které přivedlo KV Arénu do varu, byly zápasy MMA, známé jako ultimátní zápasy. Zde se představil druhý bojovník z našeho okresu, chodovský bijec Jaroslav „Číňan“ Poborský. Zkušený „ultimátník“ neměl mezi dvanácti provazy lehkou úlohu.

Do protějšího rohu se postavila vycházející hvězda MMA na Slovensku, 23letý Marcel Trang. Slovenský „Yakuza“, jak Trangovi u našich východních sousedů přezdívají kvůli jeho asijskému vzhledu (Trang je synem vietnamského otce a slovenské matky), měl na svém kontě před pátečním duelem pouze pět střetnutí, ale všechna vítězná. Navíc získal skalp dosud neporaženého brazilského mistra capoeiry Andre Ramose.

Sebevědomý Trang již při rozcvičení před zápasem ukazoval, že do Varů nepřijel prohrát. Odmala se věnoval judu. K vidění tak u něj byla dokonale zvládnutá práce těla na zemi, ani v postoji nemohl domácí Jaroslav Poborský čekat od svého slovenského soupeře nedostatky. Trang totiž prošel tradiční boxerskou líhní Slovenska v Dubnici nad Váhom.

Své boxerské vlohy ukázal „Yakuza“ již v úvodu duelu, kdy zasáhl tvrdě domácího borce právě boxerským úderem. Poborský se ale rychle oklepal a bez skrupulí vyslal několik úspěšných projektilů v podobě levých a pravých háků na Trangův obličej. Přesto se chodovský „Číňan“ nakonec začal více tlačit do boje na zemi. „Trošku mi vyhodil svým úderem pant, tak jsem radši přecházel do pozice na zem,“ řekl k úvodu duelu Poborský.

I v zápasnické poloze bylo chodovskému borci jednou pořádně horko. Při přechodech na zem se dařilo občas Trangovi Poborského zachytit do škrticího chvatu, známého jako gilotina. „V jednu chvíli jsem byl kousek od toho, abych to plácnul (předčasné ukončení vzdáním – pozn. redakce),“ řekl sám chodovský zápasník. Nakonec se „Číňanovi“ podařilo ze „smrtícího“ chvatu vyprostit. Pomohlo usilovné koučování trenérů Bohuslava Chudáčka a legendy ultimátních zápasů Petra „Monstera“ Kníže. A také domácí prostředí s diváky, kteří bouřlivě svého borce po celý zápas a hlavně ve vypjatých situacích povzbuzovali. „Chtěl bych všem poděkovat za podporu, na mojí výhře mají fanoušci 50% podíl,“ nezapomněl uznale poděkovat chodovský ultimátník svým příznivcům v hledišti.

Poborského bojovnost tak znovu slavila úspěch. „Číňan“ začal vytrvale přecházet do klinčů na zemi, ve kterých soupeře stále více unavoval. Ani v této poloze však nenechával svému soupeři chvíli oddychu, když se ho stále i ze spodních pozic snažil „masírovat“ dalšími údery. Trang musel několikrát svůj opovrhující výraz zaměnit za jiný, za mimiku obličeje zkřiveného bolestí.

„Gilotina“ se nakonec konala. Ve druhém kole „scvakla“ krk slovenského zápasníka za aplausu karlovarské arény. Lehce arogantní Trang se tak musel sklonit před zkušeností a tradiční houževnatostí chodovského Jaroslava Poborského.

I ve druhém ultimátním zápase večera si odnesl pohár pro vítěze domácí borec. Tentokrát Karlovarák, Poborského sparingpartner Tomáš „Thor“ Kužela. Ten vystoupil při nástupu do ringu z chuchvalců umělé mlhy s katovskou kápí přes hlavu a věren svému bojovému jménu „Thor“ za rytmů rockově laděné pohanské hudby.

Po dvou pětiminutových kolech zvedl ringový rozhodčí Kuželovu ruku do výše na znamení vítězství. Karlovarský zápasník vyhrál u rozhodčích na body (dva rozhodčí označili jeho boj za vítězný, jeden za remízový). Tomáš Kužela nastoupil kvůli zranění kolena do ringu po téměř roční pauze. S vyšším a těžším Polákem Piotrem Podolakem se mu dařilo především v prvním kole, kdy měl značnou převahu.

Ve druhém již byla vidět na obou ultimátnících únava. Celkový závěr zápasu patřil polskému bijci, když zaklekl domácího Kuželu a několikrát ho tvrdě zasáhl do obličeje. Ten však celou situaci ustál.

Ani Kuželův duel nebyl bez komplikací. Tomáš při svém zranění přibral téměř deset kilogramů, a nastoupil tak v nezvykle těžké váze. „Bylo to znát, zejména při práci na zemi jsem cítil neobvyklou soupeřovu váhu, těžce jsem ho ze sebe dostával, “ řekl po duelu karlovarský zápasník. Navíc před utkáním neměl o svém polském soupeři prakticky žádné informace. „Taktika byla spíše vyčkávací, čekat, co ukáže protivník,“ připustil Kužela.

Jeho soupeř Piotr Podolak si také všiml Kuželovy ortézy a snažil se napadat zranitelné místo domácího borce. Trenéři Kníže, Chudáček a kolega Poborský nabádali Kuželu k boji z postoje, ale ten se nemohl proti dlouhým pažím polského zápasníka příliš dostávat až k tělu soupeře, a tak volil nakonec „práci“ na podlaze ringu.

To mu zřejmě přineslo kýžený úspěch. V prvním kole se mu podařily dva bodované strhy a před domácím publikem, které mu, stejně jako Poborskému, vytvořilo bouřlivou atmosféru, bral vítězství. „Divákům bych chtěl také poděkovat za povzbuzování, i když jsem byl kvůli nim značně nervózní a trochu mě to svazovalo. V tréninku bych asi podal lepší výkon,“ řekl závěrem omluvně Tomáš Kužela.