Domácí vstoupily do utkání velmi suverénním výkonem a hned od začátku utkání udávaly herní tempo. Hostující Karlovy Vary držely s mistryněmi krok první dvě minuty, kdy na tabuli svítilo skóre 7:6 pro domácí. Ale poté už domácí ovládly obrannou část a díky mnoha ziskům a úspěšným rychlým protiútokům nadělily soupeři za první poločas 67 bodů. Střelecky při chuti byla Kateřina Elhotová, která za poločas stihla nastřílet 13 bodů.

Druhý poločas domácí hráčky nepolevily v obraně a hostujícím dovolily vstřelit pouhých 8 bodů ve třetí čtvrtině, kdežto domácí stihly opět nastřílet 30 bodů. V poslední čtvrtině už domácí pojistily svoji výhru a mohly si vyzkoušet i jiné druhy obrany. V prvním čtvrtfinále Bonver ŽBL si připisuje ZVVZ USK Praha svoji první výhru, a stav série je tak 1:0. Druhé utkání se odehraje v úterý 22. března od 17:30 hodin v KV Areně.

Asistent na lavičce USK Jiří Bárta po utkání poznamenal. „Zápas se vyvíjel od začátku v náš prospěch. Hned v první čtvrtině jsme si vybudovali dostatečný náskok k tomu, abychom mohli pošetřit hráčky na další zápasy. Všechny naše hráčky se podílely na výhře stejným dílem, co se týče minutáže. Vysoký rozdíl bodů se odvíjel hlavně z důrazné obrany, kterou děvčata zvládla na výbornou," řekl. Na druhé straně manažer karlovarského týmu přiznal: „USK jasně potvrdilo roli favorita. Přesto věřím, že je dokážeme v domácím prostředí více potrápit," dodal Roman Maleček.

USK Praha – Karlovy Vary 117:56 (35:15, 67:34, 97:42). Nejvíce bodů: Kateřina Elhotová 22, Petrovičová 20, Steinbergová 15, Burgrová 14, Xargayová 12, Hanušová 11, Vyoralová 10 – Kušlitová 18, Andělová 10, Reisingerová 8.