V této soutěži startovalo 377 závodníků ze 48 klubů z Dánska, Slovenska, Ruska, Anglie, Gruzie, Itálie, Malty, Německa, Polska, Rumunska a samozřejmě z celé České republiky. Naši borci se v této velké konkurenci neztratili.

Náš benjamínek David Pešan sbírá zkušenosti na velkých soutěžích a z dvaceti závodníků ve své kategorii kata žáci 6-8 let (8.-7.kyu) obsadil pěkné 13. místo.

Stejnou příčku bral i Jakub Kiss mezi žáky (11-14 let). V kata dívky (11-14 let) získala Alena Zdráhalová 4. místo a Elena Pešanová skončila na 6. místě.

V kategorii kumite se nám vedlo podstatně lépe. Jakub Kiss v kategorii mladší žáci 11-12 let (8.-7.kyu) do 150 cm obsadil 4. místo a v téže věkové kategorii, jen nad 150 cm zvítězil Lukáš Vyčichlo, a stal se tak mistrem ČR ČABK.

Mezi chlapci 11-12 let (zelené až černé pásy nad 150 cm) jen o jeden bodík utekl Danu Chodovi mistrovský titul, a tak si vezl domů stříbrnou medaili.

Mezi dívkami 11-12 let (8.-7.kyu) do 150 cm zvítězila Elena Pešanová, a byla tak další mistryní ČR ČABK v barvách Karate Klubu Chodov.

Na závěr soutěže pak Alena Zdráhalová přidala do sbírky bronzovou medaili v kategorii nad 150 cm.

Týden nato náš klub vyrazil na Velkou cenu města Kdyně. Mezi 115 účastníky z 15 klubů se našim borcům vedlo velmi dobře.

Kata starší žáci (8.-7.kyu) vyhrál Jakub Kiss a Michal Urban skončil druhý.

V kata mladší žáci 7-9 let (8.-7.kyu) bral Daniel Pešan 9. místo, soutěž kata starší žákyně (8.-7.kyu) opanovala Alča Zdráhalová a bronz si vybojovala Elča Pešanová.

V kumite starší žáci do 45 kg Michal Urban pověsil na krk stříbro a ve váze do 52 kg Lukáš Vyčichlo bronz.

V kumite starší žákyně ve váze do 42 kg se ve finále potkaly Alena Zdráhalová a Elena Pešanová. Po velmi vyrovnaném souboji si Alča odnesla zlato a Eli stříbro.

Další zkušená závodnice našeho týmu Žanetka Dognerová vybojovala zlato ve váze nad 35 kg.

Nyní se závodní tým aktivně připravuje na 6. WUKF European Karate Champions Cup v Rumunsku, který proběhne 5. a 6. prosince 2015. Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří náš klub podporují, bez vaší pomoci bychom takových úspěchů dosahovali velmi těžko.

Autor: Ludoslav Hronek, Karate Klub Chodov