Boxerská sezona nabrala pořádné obrátky. Zástupci TJ Baník Sokolov absolvovali se střídavými úspěchy hned tři kola oblastní ligy. To poslední v Chrudimi. Na úvod se ale ještě vraťme k předchozímu klání v Novém Strašecí.

Tam se ve své premiéře představil kadet Simon Mezei. Důvod jeho účasti byl trochu zvláštní. „Vzal jsem ho proto, že nechodí na tréninky úplně pravidelně, říkali jsme si, že buď se konečně chytí, anebo skončí," prozrazuje trenér Jan Malý.

Správně zvolená taktika. Mezei měl sice těžkého soupeře z Mělníka a nakonec prohrál 2:1 na body, ale mezi provazy si nevedl vůbec špatně. „Dělal sice nováčkovské technické chyby, snažil se tak, až fauloval, byl také napomínán, ale předvedl velmi bojovný výkon," pokyvoval uznale kouč Baníku. Navíc jeho svěřenec od té doby na tréninku nechyběl.

Pojďme ale do Chrudimi. V přípravce do 48 kilogramů nastoupil Roman Malý proti domácímu Haborovi. A sokolovský rohovník se po předchozí remíze a prohře zase dočkal vítězství. „Roman měl víc zápasů než o 6 kilogramů těžší soupeř a dokázal toho využít. Byl techničtější, bodoval i z ústupu, přecházel do protiútoku a Habora zasahoval," přiblížil trenér Baníku.

V přípravce do 69 kilogramů bojoval Patrik Furch proti Hamidovi z Pardubic. Zástupce Baníku poslední dva zápasy oblasti prohrál těsně na body, i když je nutno poznamenat, že kvůli jeho kvalitě nemá soupeře, a tak musí chodit o kategorii výše, i tam má většinou za soupeře převážně reprezentanty.

Tentokrát svému protivníkovi nedal šanci a vyhrál jasně na body. „Snažíme se i s trenérem Šlaisem zapracovat na Patrikově stylu, aby boxoval aktivněji. To se asi projevilo už teď, navíc mu vyšel závěr, měl více sil než soupeř," všiml si Malý.

Ze 75ky přešel do juniorské polotěžké váhy Michal Matějovič. Na tom se ukazuje, jak je důležitá psychika. „Od k.o. výhry v Polsku si začal věřit a dvakrát vyhrál před limitem," poukázal sokolovský trenér. V Chrudimi měl ale velmi těžkou pozici, do opačného rohu se totiž postavil český reprezentant a účastník juniorského mistrovství světa Martin Kubát. „Michal mu nedal nic zadarmo, vzdoroval mu až do konce, jednou se mi zdál Kubát dokonce otřesený. I když jsme si odnesli z tohoto duelu porážku, já to považuji za úspěch," má jasno Jan Malý.

https://www.facebook.com/508449095915390/photos/pcb.924156021011360/924155491011413/?type=3&theater

V juniorech do 69 kilogramů boxoval Dominik Popelka s Mikešem z Mělníka. Byl to jejich druhý vzájemný zápas, ten první vyhrál Popelka, teď se radoval z vítězství na body Mikeš. „Byl to zápas zkušených boxerů, plný tvrdých výměn, vypadalo to, že skončí ještě před limitem. Závěrečné bodové rozhodnutí v neprospěch našeho borce bylo ale přísné," míní trenér TJ Baník Sokolov.

V přípravce do 55 kilogramů se představil sokolovský bijec Jan Kapr. S mosteckým Bobkem, mimochodem mistrem ČR, prohrál, jak je u něj pravidlem, velmi těsně na body. „Je to neuvěřitelná smůla, tolik těsných porážek 1:2, jako má Honza, jsem nikdy nezažil. Přitom po druhém kole zřejmě i vedl," kroutil hlavou Malý.

V tomto roce ještě čeká sokolovské boxery několik vystoupení na galavečerech, potom již začne tvrdá příprava na jarní šampionáty České republiky školní mládeže, kadetů a juniorů.