31. ročník Novoročního běhu v Lokti, který pořádalo město Loket ve spolupráci s tělovýchovnou jednotou, předčil všechna očekávání, hlavně pořadatelé byli mile překvapeni velkým nárůstem startujících.

Salva z pušek Loketských ostrostřelců uvedla do pohybu 294 účastníků, kteří naplnili krédo pořadatelů „pobavit se na Nový rok se stejně naladěnými lidmi, rozhýbat svoje tělo zmožené vánočními oslavami a hlavně zahájit nový rok pohybem".

V cíli obdrželi startující pamětní minci, volnou vstupenku na hrad Loket a pochutnali si na výborné česnečce manželů Hejnových, jejíž kvalitu pochválil i kuchař Ondřej Slanina, známý z televizního programu „Kluci v akci".

Mezinárodní punc dal závodu pravidelný start rodiny Escajadillo z Bruselu a Aboellaoui z Bratislavy.

Nejrychleji trať v délce 2,5 kilometru zdolal a vítězství z předchozích let zopakoval domácí Tomáš Valta před Robertem Čepkem a Matyášem Doubkem, oba z Prahy. V ženách zvítězila chodovská Hana Zápotocká před Evou Hejnicovou ze Sokolova a Markétou Bauerovou z Lokte.

Pořadatelské služby se na výbornou zhostili a poděkování patří manželům Károvým, Hejnovým, paní Vlasaté, pánům Demeterovi, Vostrému, Flaškovi a našim mladým „ajťákům" Kubovi a Klárce Károvým a Adamovi a Markétce Bauerovým.