Turnaje se jako každý rok zúčastnil tým z dalekého německého Hochheimu, který je tradičním partnerským basketbalovým městem. „Turnaj tak byl včetně zahraničního Hochheimu obsazen pěti družstvy,“ poukázal hlavní organizátor akce Lukáš Šnobl.

Ta se utkala během celé soboty systémem každý s každým, a sportovně se tak poprala o prestižní putovní pohár. Hrálo se dle pravidel basketbalu, s malými úpravami, například hrací čas byl dvakrát osm minut.

„Během celé soboty byly vidět velice atraktivní a vyrovnané zápasy se skvělými basketbalovými individualitami. Na hřišti se potkávaly basketbalové legendy, stále aktivně hrající muži v různých soutěžích, ale i veteránští reprezentanti pravidelně se účastnící mistrovství světa či Evropy,“ popisuje hlavní organizátor.

Nakonec byl nejúspěšnější obhájce loňského vítězství, tým The Rookies, který v turnaji nepoznal hořkost porážky. „V turnaji byli celkem dominantní, ale zbylé čtyři týmy spolu hrály velice vyrovnané a napínavé duely,“ dodává Lukáš Šnobl.

První individuální ocenění pro nejstaršího hráče turnaje – cenu Ing. Miloslava Bělíka, který tuto cenu pravidelně získával, převzal MUDr. Miroslav Makovec. Nejlepším střelcem celého turnaje se stal Josef Dicse a nejužitečnějším hráčem 22. ročníku byl vyhlášen Vladimír Krýsl.

„Turnaj tak skončil velice úspěšně, a pokud vše proběhne dle předpokladů, sejdeme se v Sokolově příští rok na dalším, již 23. ročníku tradičního a oblíbeného veteránského turnaje,“ přeje si na závěr organizátor akce.

Pořadí: 1. The Rookies, 2. Brusičí, 3. Stariatovci, 4. Junioři, 5. Hochheim.