Na galavečeru v plzeňské hale TJ Lokomotiva bylo tentokrát k vidění šestnáct zápasů v různých váhových kategoriích. V hlavním zápase večera se představila plzeňská hvězda Filip Grznár. Zápas třiatřicetiletého bojovníka z lázeňského města Pavla Pilného byl vypsán ve welterové váze do 77 kilogramů, na třikrát pět minut.

„Soupeř se mi snažil dostat již od vážení do hlavy,“ prozradil Pavel Pilný, že psychický boj začal již dávno před zápasem. „Hrál na mě od začátku psychickou hru, se kterou pokračoval i v hale,“ upozorňoval karlovarský zápasník. V samotné bitvě byl Stanislav Mašek první dvě kola v zápase lepší, když využíval svoji větší výšku a sílu, čímž Pilného tlačil po většinu času na pletivo a několikrát se mu ho povedlo i dobře zasáhnout úderem.

Zdroj: Youtube

Přesto karlovarský bijec v sobě dokázal najít sílu a zápas drtivě otočit. „I když jsem věděl, že po mně půjde už od začátku, nečekal jsem, že bude mít až takovou sílu,“ vysvětloval po duelu Pilný. „Z tohoto důvodu jsem celá dvě kola na něj nemohl najít recept. Poté jsem se z toho oklepal a začal si v zápase prosazovat svou,“ vrací se k dění v kleci bojovník karlovarského Alpha Gymu.

Po dvou kolech byl blízko vítězství Stanislav Mašek, ale Pilný dokázal před třetím kolem zmobilizovat všechny síly a po famózním závěru slavil výhru právě on.

Fighter karlovarského Alpha Gymu Pavel Pilný (nahoře) předvedl ve třetím kole v bitvě se Stanislavem Maškem parádní obrat, když svého soupeře uškrtil a urval velmi cenný skalp. Foto: IAFFighter karlovarského Alpha Gymu Pavel Pilný (nahoře) předvedl ve třetím kole v bitvě se Stanislavem Maškem parádní obrat, když svého soupeře uškrtil a urval velmi cenný skalp. Foto: IAFZdroj: IAF

„Před závěrečným kolem mi nezbývalo nic jiného než se kousnout a výsledek zkusit otočit ve svůj prospěch. A to nejlépe ukončením soupeře buď k. o., pákou nebo škrcením,“ prozradil Pilný, co se mu honilo hlavou před rozhodujícím kolem.

„V posledním kole jsem tedy zvýšil tempo a hned na začátku kola jsem se soupeřem hodil a už jsem ho nenechal vstát,“ říká s úsměvem k důležitému momentu duelu Pilný.

„Soupeře jsem držel pod sebou a zasypával ho drtivými údery do té doby, dokud mi nenabídl záda, a tím pádem možnost ho uškrtit,“ přidával ještě k vítěznému duelu Pilný.

„Upřímně děkuji všem, co mi pomohli s náročnou zápasovou přípravou. Všem klukům z Alpha Gymu za tvrdé sparingy a trenérům Františku Linhartovi a Krishanovi Rawatovi. Také bych chtěl poděkovat svým sponzorům Fight Store, Medeor KV, Asia & sushi restaurant, Atoma Store a Willy´s Barber za pomoc v přípravě,“ dodal závěrem k cennému skalpu Pilný.