Zítra a v neděli se uskuteční v hale Jiskra a v tělocvičně ZŠ Pionýrů již 15. ročník mezinárodního volejbalového turnaje žákyň Velká cena Sokolova.
Tato tradiční akce je realizována za finanční podpory města Sokolova a startovat na ní bude celkem osm týmů, a to krajská centra mládeže z Ústí nad Labem, Plzně a Karlových Varů, složená z hráček narozených v roce 1994 a mladších, dále pak ŠVK Habartov a dva kolektivy pořadatele VSK Baník Sokolov. Ozdobou turnaje budou zřejmě mladé volejbalistky z VV Grimma, letošního mistra spolkové země Sachsen, pro něž bude start v Sokolově poslední přípravou na celostátní mistrovství Německa.
Družstva budou rozdělena do dvou základních skupin, ve kterých se bude hrát systémem každý s každým na dva vítězné sety. První dva celky postoupí do finále A, zbývající do finále B. Výsledky ze skupin se nezapočítávají. Pro účastníky jsou připraveny krásné ceny: 1. až 5. družstvo v konečném pořadí obdrží poháry, všechny týmy diplomy a vyhodnoceny budou také tři nejlepší hráčky turnaje.
Pro krajské výběry bude start na 15. ročníku Velké ceny Sokolova první společnou herní přípravou před jejich tradičními duely na Memoriálu M. Kafky. Z pohledu našeho výběru doufáme, že účinkování na této akci přispěje k jeho dalšímu zkvalitnění a tím i ke zlepšení v posledních dvou ročnících ne příliš dobrého umístění. Pro celky z našeho okresu pak bude určitě příjemným závěrem končící sezony. Začátky jsou po oba dva dny stanoveny na 9. hodinu a vstup na obě sportoviště je volný.⋌