Bojovníci jsou v lázeňském městě. Je tady Fight Night West s pořadovým číslem 4.

Začínáme.

Včera od 16 hodin proběhlo v Obchodním centru Varyáda v Karlových Varech vážení všech borců. „Akce byla veřejně přístupná, na místě byly k dispozici poslední vstupenky na zápasy,“ říká jeden z promotérů akce Michal Madej. Ten s Petrem Procházkou připravil velmi zajímavou startovku se silným zahraničním obsazením. Na kartě najdeme vedle domácích zápasníků početnou skupinu z Brazílie, ale také borce ze Španělska, Polska, Litvy nebo Srbska.

Hlavní zápas večera obstará účastník UFC reality show Ultimate Fighter a zápasník mnoha světových organizací, Brazilec Joilton „Peregrino“ Santos, kterému sice na poslední chvíli vypadl kvůli zranění český soupeř Jan Janka, pořadatelům se ale podařilo sehnat zajímavou náhradu, Litevce Viktora Tomasevice. „Viktor je vynikající sambista, před dvěma měsíci se zúčastnil v Japonsku turnaje v brazilském jiu- jitsu, pořádaného pod patronací legendy Pride FC Kazushi Sakurabi,“ poukazuje Madej.

V Grandhotelu Ambassador se představí také veterán UFC, Brazilec Wagner Silva Gomes, „UFC veteráni se v Čechách často neobjevují a doufáme, že tímto krokem potěšíme nejednoho fanouška MMA,“ věří organizátoři. Soupeřem Gomese bude zástupce pražského RPG Vít Mrákota.

Z Kanárských ostrovů míří do Karlových Varů José Antonio Martín Reis. Tato „Primera“ tady změří síly s Brazilcem Souzou.

Bitva zahraničních gladiátorů bude k vidění i ve váze do 77 kilogramů. Poláku Michalu Elsnerovi se postaví další z pětice Brazilců v karlovarské kleci - Eudes Cachorão Tavarez.

Brazilsko - polská konfrontace je na programu rovněž ve váze do 93 kilogramů, tady Rafael Kijanczuk narazí na divákům v Karlových Varech již známého Charlese Andradeho. „Kijanczuk ještě v kleci neprohrál, poslední zápas vyhrál po 15 vteřinách,“ upozorňují promotéři.

V 84ce se potom odehraje pro změnu utkání brazilsko - české. A v něm Tiago Dos Santos Leite a český veterán Bohumil Lungrik.

V Karlových Varech se znovu objeví poražený z březnového eventu večera, Srb Dragan Pešič, ten se postaví proti Filipu Mackovi.

Fanoušci v „Nároďáku“ nenechají určitě vydechnout domácího Murada Eldarusheva proti Španělu Darwinu Rodriguezovi Garciovi. Na podporu svého publika se mohou těšit i další Karlovaráci, Pavel Pilný a Vojta Veselovský.

Galavečer startuje pátek v 19 hodin.